PARTNER PORTALU

Rekordowe obłożenie hoteli w Trójmieście sprzyja inwestycjom condo

Według analiz STR Global obłożenie hoteli w Trójmieście wyniosło 86,6 proc. w czerwcu i aż 95 proc. w lipcu br. Dobre wyniki zachęcają do inwestycji w powstające w Gdańsku nieruchomości wakacyjne przeznaczone na wynajem krótkoterminowy.

Autor: HouseMarket.pl 27 sierpnia 2015 17:05

Najpopularniejszą obecnie formą tego typu inwestycji jest zakup apartamentu w systemie condo. Szczególnie, że w przypadku stolicy województwa pomorskiego sezon turystyczny nie ogranicza się do dwóch miesięcy w roku. Każdego roku obserwuje się ok. 10 proc. wzrost liczby odwiedzających Gdańsk. Systematycznie rośnie liczba cudzoziemców, w szczególności Norwegów i Szwedów, dla których „Perła Bałtyku” jest coraz bardziej popularną destynacją.

Do inwestycji w apartament condo przekonują również ogromne braki w polskiej bazie noclegowej. Jak podaje m.in. Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, wynika, że nasz kraj zajmuje ostatnie miejsce w Unii Europejskiej pod względem wskaźnika liczby łóżek w hotelach na 10 tysięcy mieszkańców. Liczba łóżek w Polsce wynosi około 40-50 łóżek, podczas gdy średnia w Unii Europejskiej wynosi kilkakrotnie więcej. To stwarza ogromny potencjał inwestycyjny, szczególnie, że posiadanie własnego apartamentu w condo hotelu to gwarancja pewnego i stałego zysku.

Świadczy o tym, rosnący wskaźnik ADR, czyli średnia stawka netto za pokój bez śniadania. W przypadku Trójmiasta wskaźnik ten w lipcu wyniósł 94,8 EUR w stosunku do 88,6 EUR w roku ubiegłym. Według danych STR Global w czerwcu był on nieco niższy – wyniósł 82,5 EUR, był to jednak najwyższy wynik w całym kraju.

Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej nieruchomości – położonej w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji i z ciekawą ofertą biznesową.

Otoczona wodami rzeki Nowa Motława Wyspa Spichrzów jest dziś najlepszym miejscem
na inwestycję typu apartament condo. Ta jedyna mieszkalna wyspa w Gdańsku przeżywa swój renesans i wkrótce ma szansę stać się jedną z najmodniejszych dzielnic miasta.

Zobacz inwestycje na Wyspie Spichrzów

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych