PARTNER PORTALU

Rewitalizacja Łodzi nie sprawdzi się bez inwestorów

Dzięki rewitalizacji, Łódź przejdzie zmiany, w których ogromną rolę odegrają prywatni inwestorzy. Miasto ma przygotowaną ofertę kamienic gminnych i innych nieruchomości, które sukcesywnie są wystawiane na sprzedaż. - Liczymy na inwestorów, którzy zdecydują się wyremontować istniejące budynki lub wybudować nowe obiekty – mówi Marcin Obijalski, dyrektor Biura ds. Rewitalizacji w Departamencie Architektury i Rozwoju Urzędu Miasta Łodzi.

Property News

Autor: PropertyNews.pl 17 listopada 2017 14:28

Marcin Obijalski podkreśla duże znaczenie nowej przestrzeni publicznej w procesach rewitalizacji. - Mniej samochodów, a więcej stref kierowanych do mieszkańców miasta, nowe chodniki, dwa tysiące nasadzonych drzew, płaskie fontanny – wylicza. - Do tego dochodzi rewitalizacja kamienic komunalnych. W zakresie prac uwzględniono, m.in. kompleksowy remont i podłączenie do centralnego ogrzewania. Do walki ze smogiem zachęcamy również prywatnych inwestorów i właścicieli nieruchomości.

Proces nie może się udać bez współpracy z prywatnymi inwestorami – zarówno tymi, którzy chcą modernizować kamienice mieszkalne, jak i tymi, którzy chcieliby zapełnić tzw. luki w zabudowie – mówi dyrektor Biura ds. Rewitalizacji w Departamencie Architektury i Rozwoju UMŁ.

Niezabudowane działki mogą mieć różne funkcje – od mieszkaniowych po komercyjne. - Jesteśmy przekonani, że podnoszenie atrakcyjności przestrzeni publicznej, odnowione parki i wyższa jakość infrastruktury wokół inwestycji przyciągnie nowych najemców mieszkań - mówi Marcin Obijalski.

Najbardziej atrakcyjnym terenem pod kątem inwestowania jest niewątpliwie Nowe Centrum Łodzi. - Mamy uchwalony plan miejscowy i w najbliższym czasie będziemy przygotowywać do sprzedaży kolejne działki w tym rejonie – deklaruje dyrektor Biura ds. Rewitalizacji w Departamencie Architektury i Rozwoju UMŁ

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych