PARTNER PORTALU

Rezydencja Fryderyk. Luksusowa kamienica nabiera eleganckich kształtów

Rezydencji Fryderyk rośnie już trzecia kondygnacja. Realizowany przez firmę Szmyd & Partners luksusowy apartamentowiec powstaje w sercu Mokotowa. Ulica Fryderyka Joliot Curie to kameralna, obsadzona starodrzewem aleja łącząca ulice: Odyńca i Malczewskiego.

Autor: HouseMarket.pl 31 maja 2017 09:00

Inspiracje modernistycznymi kamienicami Mokotowa znalazły swój wyraz w bryle budynku z charakterystyczną formą zaokrąglonych narożników, a także w klasycznym detalu architektonicznym balkonów oraz elewacji ze zróżnicowaną fakturą kamienia.

- Rezydencja Fryderyk to projekt, w którym dzięki roli architekta i dewelopera, miałem możliwość zrealizowania w pełni mojej wizji stworzenia ponadczasowego, idealnego miejsca do życia w mieście będącej rezultatem mojego ponaddwudziestoletniego doświadczenia związanego z architekturą. To także zobowiązanie w stosunku do przyszłych mieszkańców, które zdeterminowało maksymalną dbałość i pełne zaangażowanie na każdym etapie procesu inwestycyjnego: od wyboru lokalizacji, poprzez proces projektowy, aż po etap realizacji, gdzie z wyjątkową uwagą podchodzimy do jakości wykonania – tłumaczy Jaromir Szmyd, prezes zarządu Szmyd & Partners, architekt i autor projektu Rezydencji Fryderyk.

Rezydencja tonie w zieleni

Apartamentowiec mieści 46 apartamentów i trzy penthouse’y. Zaprojektowano w nim także dwupoziomowy garaż podziemny z 74 miejscami parkingowymi i komórkami lokatorskimi.

Ulica Fryderyka Joliot Curie, przy której powstaje budynek to kameralna, obsadzona starodrzewem aleja łącząca znane mokotowskie ulice: Odyńca i Malczewskiego. Rezydencja Fryderyk jest dopełnieniem zabytkowego zespołu urbanistycznego z lat 50 ubiegłego wieku o charakterze zabudowy kwartałowej z zielonymi dziedzińcami. Dzięki temu tonie w zieleni i jest otoczona kilkudziesięcioletnimi, wysokimi drzewami zapewniającymi ciszę i piękne, wręcz parkowe, widoki z okien wszystkich apartamentów.

Nowoczesne wydanie klasycznej elegancji

Strefa wejścia oraz lobby są kwintesencją reprezentacyjnego charakteru rezydencji. Elegancka forma osiowego frontonu wejściowego z drzwiami o charakterystycznym usłojeniu drewna i kutą kratą nawiązuje nie tylko do najlepszych wzorców kamienic Mokotowa, ale także Mediolanu czy Paryża.

Lobby wejściowe to przestrzeń zaprojektowana z wyjątkową starannością i dbałością o detal. Charakterystyczny rysunek posadzki kamiennej, drewniane okładziny, oświetlenie oraz ściana wykonana z wielkoformatowych slabów marmuru Carrara nadają ton wnętrzu, w którym mieszkańcy i ich goście poczują się wyjątkowo. W takim samym stylu, co lobby wejściowe zostały zaprojektowane wnętrza wind, przestrzenie wspólne na każdym piętrze mieszkalnym, a także na poziomie garaży podziemnych. W lobby znajduje się miejsce dla portiera. Jest połączone z pomieszczeniem ochrony, która dzięki nowoczesnemu systemowi monitoringu zadba o bezpieczeństwo przyszłych mieszkańców.

Panoramiczne przeszklenia

Apartamenty - od dwupokojowych do pięciopokojowych o powierzchni od 40 do 130 mkw. - charakteryzują się wyraźnym oddzieleniem strefy dziennej i nocnej oraz regularnymi proporcjami pomieszczeń. Każdy posiada balkon lub loggię, których przestronność i wymiary są zbliżone do parametrów tarasów, co zostało podkreślone poprzez zastosowanie na nich desek tarasowych. Wszystkie apartamenty posiadają duże, panoramiczne przeszklenia dzięki czemu są pełne światła słonecznego, a przestronne balkony stają się naturalnym przedłużeniem pokoi.

Zaprojektowanie dużych przeszkleń było również uzasadnione tym, że z każdego apartamentu jest zapewniony niezakłócony widok na otaczającą zieleń i drzewa bez efektu zaglądania sąsiadowi w okno. Apartamenty posiadają ponadstandardową wysokość ponad 280 cm.

Wyjątkowe penthouse’y

Na ostatnim piętrze usytuowano wyjątkowe penthouse’y: Maksymilian, Aleksander i Tadeusz. Każdy wyposażono w przestronne, szerokie tarasy oraz panoramiczne, przesuwne okna z systemem żaluzji zewnętrznych. Ich wysokość to ponad 300 cm po wykończeniu. Każdy został przygotowany do zainstalowania klimatyzacji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych