PARTNER PORTALU

River Tower. Mieszkalna wieża wizytówką Bydgoszczy

River Tower będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w mieście i – co jest aspiracją inwestora - stanie się jednym z nowych symboli miasta.

Autor: HouseMarket.pl 28 czerwca 2016 10:35

- Zakończyliśmy pierwszy etap, czyli wszystkie kwestie formalne związane z budową oraz przygotowanie terenu – informuje Waldemar Kapczyński, prezes firmy KWK River Tower. – Projekt i biznes plan inwestycji był na tyle przekonujący dla instytucji finansowych, że bez problemów udało się uzyskać finansowanie, co w dzisiejszych realiach nie jest tak oczywiste dla wielu podmiotów na rynku budowlanym. Rekomendacją było bez wątpienia wieloletnie doświadczenie inwestora, obecność na rynku i świetna opinia w branży oraz wśród klientów.

Budowa rozpoczyna się pierwszego lipca. Potrwa 18 miesięcy. Za pierwszy etap inwestycji – palowanie – odpowiedzialna będzie firma Soletanche Polska, światowy lider w dziedzinie budownictwa podziemnego i specjalnego, specjalizujący się w robotach związanych z głębokim fundamentowaniem, budownictwem podziemnym, poprawą parametrów gruntu oraz ochroną środowiska.

River Tower będzie mierzyć 65 metrów, łącznie 20 kondygnacji. Na trzech kondygnacjach będą garaże, część przestrzeni znajdzie nabywców komercyjnych (restauracje, strefa fitness itp.). Ozdobą River Tower będzie przystań-marina.

W River Tower znajdzie się łącznie 128 mieszkań o powierzchniach od 40 do 68 metrów kwadratowych. Cztery najwyższe kondygnacje to miejsce na luksusowe dwupoziomowe poziomowe apartamenty z antresolami, o powierzchni od 92 do 122 metrów kwadratowych.

Będzie też w ofercie coś specjalnego dla poszukujących naprawę dużych przestrzeni: lokale o powierzchni ok. 206 metrów  kwadratowych.  Planowane ceny za metr kwadratowy mieszkania zaczynają się już od 5,9 tys. zł.

- Wieże River Tower staną się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Bydgoszczy, tak jak Sea Towers dla Gdyni czy Sky Tower dla Wrocławia – mówi Waldemar Kapczyński, prezes firmy KWK River Tower.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych