PARTNER PORTALU

Robyg kupił działkę. Gigantyczna inwestycja w Gdańsku

Robyg chce zdobyć kolejnych klientów w Gdańsku. Deweloper kupił działkę w dzielnicy Letnica i planuje budowę 2,5 tys. mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 09 czerwca 2016 08:11

Robyg podpisał umowę nabycia działki o powierzchni 6,3 ha w gdańskiej dzielnicy Letnica. Łączna cena netto za nieruchomość wynosi około 53 mln zł.

Nowo zakupiony teren umożliwi wybudowanie około 2500 lokali. Działka zlokalizowana jest w perspektywicznej dzielnicy Gdańska, w północnej części miasta nad Martwą Wisłą.

Do tej pory w 2016 roku – z nowo zakupionym terenem – grupa nabyła działki inwestycyjne o łącznej powierzchni ok. 13,1 ha za kwotę ponad 136 mln zł.

- Dzielnica Letnica jest dobrze skomunikowana z centrum miasta, a jednocześnie położona w pobliżu morza, co podnosi jej atrakcyjność wśród nabywców mieszkań. Robyg buduje osiedla, które cieszą się dużym zainteresowaniem, m.in. w dzielnicach Morena, Zaspa czy Wrzeszcz - mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej Robyga. 

Istotnym elementem strategii rozwoju jest poszerzanie banku ziemi. - Z tego względu Robyg regularnie kupuje grunty o większych powierzchniach w przystępnych cenach, w Warszawie i Gdańsku, zamierza również uruchomić projekt we Wrocławiu – zapowiedział Oscar Kazanelson.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych