PARTNER PORTALU

Robyg kupił działki. Nowe inwestycje na Ursynowie i Mokotowie

Robyg kupił 1,5-hektarową działkę na stołecznym Ursynowie oraz dwie działki na Mokotowie. W obu lokalizacjach deweloper może wybudować łącznie ponad 700 mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 02 maja 2016 08:23

Wartość transakcji w dzielnicy Ursynów wynosi ok. 7 mln zł i obejmuje zakup ziemi, na której można wybudować ponad 400 mieszkań.

Z kolei za dwie działki przy ul. Antoniewskiej na Mokotowie o łącznej powierzchni 1,8 ha (ponad 300 mieszkań) zapłacił ponad 13 mln zł. Obecnie w portfolio grupy na Mokotowie realizowana jest już inwestycja Green Mokotów, gdzie powstanie ok. 900 lokali.

- Kolejny zakup ziemi w Warszawie jest wynikiem aktywnej polityki inwestycyjnej grupy. Teren na warszawskim Ursynowie poszerzy zróżnicowaną ofertę spółki. Jest elementem strategii dywersyfikacji lokalizacji inwestycji, które mają trafiać do klientów z różnych segmentów rynku deweloperskiego - komentuje Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyga.

Robyg chciałby osiągnąć poziom kontraktacji 2600 lokali w 2016 roku. - W latach 2016-2017 zakładana jest natomiast realizacja ponad 5000 przekazań, co będzie możliwe dzięki stałej rozbudowie banku ziemi – dodał Oscar Kazanelson.

W 2015 i 2016 roku grupa nabyła lub podpisała umowy przedwstępne nabycia 14 terenów inwestycyjnych w Warszawie i Gdańsku za łączną kwotę ponad 300 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych