PARTNER PORTALU

Robyg przejmuje grunty inwestycyjne pod nowe projekty na Bemowie

Grupa Robyg za pośrednictwem spółki w 100 proc. zależnej od podmiotu dominującego – podpisała umowę przedwstępną nabycia działki o powierzchni ponad 2 hektarów. w warszawskiej dzielnicy Bemowo. Łączna cena netto za nieruchomość wynosi niemal 20 mln zł.

Autor: Housemarket.pl 08 czerwca 2015 12:05

Nowo zakupiony teren pozwoli na wybudowanie około 550 lokali mieszkalnych i komercyjnych. Działka jest zlokalizowana w zielonej części Bemowa, w pobliżu projektu Grupy Robyg – Young City.

- Biorąc pod uwagę dużą popularność projektu Young City oraz fakt, że dzielnica Bemowo rozwija się niezwykle dynamicznie – między innymi dzięki nakładom Grupy Robyg – spółka zdecydowała o dalszym inwestowaniu i rozpoczęciu kolejnego projektu w tej atrakcyjnej dla potencjalnych nabywców dzielnicy. Dogłębnie przemyślana decyzja o zakupie została podjęta ze względu na doskonałą lokalizację nieruchomości – w pobliżu planowanej stacji metra – i potencjał rozwojowy okolicy - powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg.

- Celem transakcji jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów przez rozszerzenie korzystnej oferty mieszkań charakteryzujących się atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. Podpisana umowa jest efektem bardzo skrupulatnego planowania i aktywnego poszukiwania terenów inwestycyjnych o jak najlepszych parametrach. Grupa Robyg zgodnie z założoną strategią systematycznie uzupełnia bank ziemi w Warszawie i Gdańsku oraz nieustanie wzbogaca ofertę dostępnych lokali w oparciu o najnowsze trendy na rynku nieruchomości mieszkaniowych oraz potrzeby klientów - skomentował

- Dzięki realizacji dotychczasowej strategii spółka utrzymała pozycję lidera wśród polskich deweloperów giełdowych, kontraktując 534 lokale (z uwzględnieniem rezygnacji) w pierwszym kwartale 2015 roku. Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój Grupy Robyg i pozyskiwanie kolejnych gruntów pod zabudowę wielce realne jest – przy zachowaniu dotychczasowych tendencji rynkowych – zakończenie roku 2015 z kontraktacją na poziomie nawet 2200 lokali – zadeklarował Oscar Kazanelson.

Grupa Robyg zakontraktowała w I kwartale 2015 roku 534 lokale (z uwzględnieniem rezygnacji), co pozwoliło firmie utrzymać pozycję lidera wśród polskich deweloperów giełdowych. Zysk netto Grupy wyniósł 17 mln zł i wzrósł o 74,1% w stosunku do I kwartału 2014 roku, natomiast ekonomiczny zysk netto sięgnął 21 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych