PARTNER PORTALU

Ronson odkupił od Global City Holdings projekt Nova Królikarnia

Ronson Europe zawarł z Global City Holdings umowę, na mocy której przeniesione zostały udziały w spółkach posiadających udziały w inwestycji w warszawskiej inwestycji Nova Królikarnia. Umowa dotyczy także transferu pożyczek udzielonych przez GCH na rzecz tych spółek.

Autor: housemarket.pl 11 kwietnia 2018 10:22

Ronson i GCH zawarły także kolejną umowę, na mocy której na rzecz Ronsona przyznane zostały trzy opcje kupna udziałów w ośmiu innych spółkach celowych posiadających pozostałe etapy projektu Nova Królikarnia, podlegające wykonaniu w kolejnych dwóch latach, za łącznie 78,9 mln zł.

Ronson zapłacił część ceny sprzedaży w kwocie 23,8 mln zł w chwili zamknięcia transakcji, a pozostała kwota 60 mln zł zostanie zapłacona w ratach w okresie dwunastu miesięcy. 

Ogółem projekt Nova Królikarnia obejmuje wybudowanie łącznej powierzchni użytkowej (PUM) 5,0 tys. mkw. ukończonych lokali mieszkaniowych przeznaczonych do oddania do użytkowania w ciągu 2018 r., łączną powierzchnię użytkową (PUM) 5,7 tys. mkw. lokali mieszkaniowych w budowie, które mają zostać ukończone w drugim kwartale 2018 r., lokale mieszkaniowe w budowie o łącznej powierzchni użytkowej (PUM) 5,6 tys. m kw., które mają zostać ukończone w 2019 r. oraz grunt z możliwością wybudowania 24,4 tys. mkw. PUM.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych