PARTNER PORTALU

Ronson rozpoczyna sprzedaż Novej Królikarnii

Ronson Development rozpoczął sprzedaż mieszkań na osiedlu Nova Królikarnia zlokalizowanym w Warszawie przy ul. Jaśminowej, w sercu Starego Mokotowa.

Autor: HouseMarket.pl 23 sierpnia 2016 11:52

Obszar inwestycji jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego „Pod Skocznią”, który jest naturalnym przedłużeniem parku Królikarnia. W pierwszym etapie tej prestiżowej inwestycji powstanie 51 mieszkań w ramach zabudowy wielorodzinnej, 26 apartamentów w willach miejskich oraz 21 budynków jednorodzinnych w zabudowie segmentowej.

Nova Królikarnia wpisze się w charakter przedwojennego Mokotowa 

– Nova Królikarnia to projekt, który łączy w sobie nowoczesność w postaci minimalistycznej i kameralnej zabudowy z tradycją i spokojem obecnym dzięki otoczeniu terenów zielonych, starego drzewostanu i specjalnie zaprojektowanego jeziora dla mieszkańców. Wszystkie te elementy wpisują się w historyczny charakter przedwojennego Mokotowa – mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

– Charakter i prestiż inwestycji potwierdza również nasze designerskie biuro sprzedaży, które stanowi wizytówkę zarówno samej inwestycji, jak i naszej firmy. Zaprojektowaliśmy je w stylu brytyjskim z zachowaniem elementów stylu loftowego. W ten sposób chcemy przybliżyć naszym klientom identyfikację całego osiedla – dodaje.

W pierwszym etapie osiedla Nova Królikarnia powstaną dwa budynki wielorodzinne z 51 mieszkaniami liczącymi od dwóch do pięciu pokoi o powierzchni od 52 do 135 mkw. Cena za metr zaczyna się od 8500 zł. Pierwszy etap obejmie również 21 budynków jednorodzinnych w zabudowie segmentowej o powierzchni 205 mkw. w cenie od 8100/mkw. oraz charakterystyczne wille miejskie w niskiej, nowoczesnej zabudowie pozwalające na sprawne wkomponowanie całej inwestycji w liczne przestrzenie parkowe. Ich cena zaczyna się od 10500 zł/mkw. Za projekt architektoniczny Novej Królikarnii odpowiadała ceniona pracownia Kuryłowicz&Kuryłowicz.

 Nova Królikarnia - Pod Skocznią

Obszar inwestycji Nova Królikarnia objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Pod Skocznią”, który zakłada niską intensywność zabudowy oraz liczne tereny zielone. – Naszą ambicją przy pracach projektowych terenu „Pod Skocznią” było stworzenie dzielnicy o charakterze miasta-ogrodu, która w założeniu ma bazować na czytelnym zaplanowaniu siatki przestrzeni publicznej z otwartym dostępem do zieleni – mówi prof. arch. Krzysztof Domaradzki, autor planu miejscowego „Pod Skocznią”.

– Zgodnie z założeniami, teren Pod Skocznią ma nawiązywać do wartości urbanistycznych Saskiej Kępy i przedwojennego, oficerskiego Żoliborza. Projekt zakłada zabudowę o wysokości maksymalnie 11 metrów oraz obszerne przestrzenie parkowe zawierające oczka wodne. W ten sposób chcieliśmy możliwie jak najbardziej podkreślić atrakcyjność naturalnego krajobrazu tego obszaru – dodaje.

Budowa osiedla Nova Królikarnia rozpoczęła się w lipcu 2016 r., a zakończenie pierwszego etapu planowane jest na czwarty kwartał 2017 r. Docelowo całe osiedle będzie się składać z 4-5 etapów. Generalnym wykonawcą pierwszego etapu jest Mostostal Warszawa. Ronson Development rozpoczął również budowę drogi dojazdowej do osiedla od strony al. Sikorskiego.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych