PARTNER PORTALU

Rośnie popyt na apartamenty z prawdziwego zdarzenia

Polska jest gigantem na rynku mieszkań w Europie – zarówno jeśli chodzi o popyt, jak i o liczbę budowanych lokali. Jednak apartamentów z prawdziwego zdarzenia jest w ofercie coraz mniej, bo sprzedają się coraz szybciej – wynika z badań firmy Reas. Złota 44 ma najlepsze wyniki w tym segmencie rynku.

Autor: HouseMarket 07 listopada 2017 09:00

- Już drugi rok z rzędu inwestycja zrealizowana przez BBI Development i Amstar jest liderem sprzedaży luksusowych apartamentów. Wynika to nie tylko z unikalnego w skali rynku charakteru oferty, ale także z polityki sprzedażowej inwestora, który umiejętnie przyciąga różne grupy nabywców, głownie tych którzy myślą, by faktycznie mieszkać w centrum Warszawy – komentuje Paweł Sztejter, partner w firmie doradczej Reas.

Zaledwie 3 do 5 proc. procent oferty na rynku pierwotnym w Warszawie stanowią apartamenty.

- W tej chwili w stolicy jest około 600 apartamentów na sprzedaż. To niewiele. A zainteresowanie nabywców tym segmentem rynku rośnie – dodaje Paweł Sztejter.

- Sprzedaż apartamentów w Złotej 44 idzie szybciej niż winnych projektach w Warszawie. Zgodnie z analizami firmy Reas, co trzeci luksusowy apartament sprzedany w Śródmieściu w pierwszych trzech kwartałach br. pochodził z naszej inwestycji – komentuje Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development, firmy która jest współinwestorem wieży.

Z kolei Jeffrey E.Stonger, Co-Head of Europe Amstar – amerykańskiego inwestora projektu, podkreśla, że Polska jest postrzegana jako bezpieczna przystań, jeśli chodzi o inwestycje w nieruchomości. Fundusze instytucjonalne oraz prywatni inwestorzy decydują się na długoterminowe lokowanie kapitału nad Wisłą. Zachęcają ich m.in. stopy zwrotu wyższe niż na Zachodzie.

Rafał Szczepański dodaje, że wiele firm nadużywa słowa apartament, reklamując swoje projekty. 

– Tymczasem Złota 44 to niepowtarzalny projekt, który wyszedł spod ręki Daniela Libeskinda. Ma jednocześnie wyjątkową lokalizację oraz wnętrza zaprojektowane przez światowej klasy designerów z Londynu. Częścią projektu jest też strefa rekreacyjna o powierzchni 1,8 tys. mkw., 25-metrowy basen, sala kinowa z symulatorem gry w golfa i 400-metrowy taras z jacuzzi. Tego nie da się skopiować - to 52 piętra luksusu. Nikt w Polsce nie jest dziś w stanie zaproponować więcej – podkreśla wiceprezes BBI Development.

W całym 2016 roku w stolicy Polski deweloperzy sprzedali 24 tysiące lokali. W tym niespełna 900 apartamentów – wylicza Reas.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych