PARTNER PORTALU

Rośnie sprzedaż mieszkań Dom Development

Dom Development w pierwszym kwartale 2016 r. odnotował sprzedaż netto na poziomie 615 lokali wobec 467 lokali rok wcześniej, co oznacza 32-proc. wzrost. Największy udział w sprzedaży miały mieszkania z osiedla Żoliborz Artystyczny, Saska i Wilno.

Autor: HouseMarket.pl 25 kwietnia 2016 11:50

Jest to najwyższa sprzedaż w pierwszym kwartale odnotowana w historii spółki. Od stycznia do marca 2016 r. zgodnie z harmonogramem prowadzonych inwestycji, spółka przekazała klientom 256 lokali wobec 190 rok wcześniej.

Firma w pierwszym kwartale 2016 r. odnotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 139,1 mln zł wobec 72,5 mln zł rok wcześniej, co oznacza 92-proc. dynamikę. Spółka wypracowała zysk netto na poziomie 5,1 mln zł wobec straty (5,4 mln zł) w analogicznym okresie rok wcześniej.

Od stycznia do marca 2016 r. spółka wprowadziła do realizacji trzy projekty, obejmujące łącznie 426 lokali: trzeci etap Osiedla Przyjaciół (Bemowo), drugi etap Osiedla Premium (Bemowo), piąty etap Żoliborza Artystycznego. W efekcie na koniec marca 2016 r. w ofercie spółki znajdowało się 2095 lokali, w 12 lokalizacjach warszawskich i trzech wrocławskich.

W pierwszym kwartale 2016 r. firma przygotowywała  do sprzedaży w drugim kwartale 2016 r. 1 312 lokali na 9 projektach o wartości ok. 577 mln zł.

Bank ziemi dewelopera na 31 marca 2016 roku obejmuje 6648 lokali. W pierwszym kwartale spółka zwiększyła bank ziemi o 588 lokali na osiedlu Wilno. W budowie jest obecnie 3 085 lokali na 17 projektach.

Spółka utrzymuje silną pozycję gotówkową (311 mln zł) i najniższe wśród giełdowych deweloperów mieszkaniowych zadłużenie netto (4 proc.), co oznacza duży potencjał zakupów ziemi i sprawnego uruchamiania nowych projektów, a tym samym dalszego zwiększania skali działalności.

W pierwszym kwartale 2016 roku, Dom Development odnotował najwyższą sprzedaż netto pierwszego kwartału w historii spółki, na poziomie 615 lokali netto, czyli o 32 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Grupa Kapitałowa Dom Development wypracowała w pierwszym kwartale 2016 roku wyniki zgodne z oczekiwaniami. Przy przychodach w wysokości 139,1 mln zł spółka wypracowała 5,1 mln zysku netto wobec straty rok wcześniej w wysokości 5,4 mln zł.

Firma niezmiennie utrzymuje wysoką płynność, bezpieczną strukturę zadłużenia (zadłużenie netto na poziomie 4 proc.), z odległymi okresami zapadalności długu.

- Wyniki I kwartału 2016 roku pokazują dobrą sprzedaż, mimo efektu sezonowości, który jest widoczny w pierwszym kwartale roku. Był to najlepszy pierwszy kwartał w historii spółki pod względem liczby sprzedanych lokali. Mimo zmiennego otoczenia rynkowego był to okres utrzymywania się zbilansowanego, silnego popytu i podaży. To przełożyło się na mocną sprzedaż przy stabilnych cenach. Rekordowo niskie stopy procentowe nadal wspierają popyt. Obserwujemy rosnącą aktywność liczby klientów gotówkowych. W pierwszym kwartale stanowili oni ok. 35 proc. sprzedaży Dom Development. MdM także wspierał rynek warszawski, w tym okresie 15 proc. naszych lokali zostało sprzedanych w ramach rządowego programu - powiedział Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development.

- Rozbudowując ofertę i efektywnie rozwijając sprzedaż, zachowujemy jednocześnie zdrową strukturę bilansu. Niezmiennie utrzymujemy najniższy wskaźnik zadłużenia wśród giełdowych deweloperów mieszkaniowych i bardzo dobrą sytuację gotówkową. To pozwala nam na elastyczność w działaniu, systematyczne uzupełnianie banku ziemi o atrakcyjne i zróżnicowane lokalizacje oraz sprawne uruchamianie kolejnych projektów. Spodziewamy się, że 2016 rok będzie dla Dom Development kolejnym dobrym rokiem - dodał Jarosław Szanajca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych