PARTNER PORTALU

Rozpoczyna się odbiór mieszkań w La Melodie

Ta „muzyczna” inwestycja zlokalizowana jest na warszawskim Targówku Mieszkaniowym, przy ul. Św. Wincentego. Jest to pierwsza inwestycja Bouygues Immobilier w Polsce, która ubiega się o podwójną certyfikację z zakresu zrównoważonego budownictwa w systemie: HQE oraz BREEAM. Dzięki zastosowanym standardom i rozwiązaniom z obszaru ekologii i efektywności energetycznej wzrośnie jakość życia mieszkańców i ich oszczędności.

Autor: HouseMarket.pl 08 maja 2018 15:26

Odbiory mieszkań rozpoczną się 9 maja i będą trwały do końca czerwca. 

La Melodie to pięciopiętrowy budynek, w którym znajdują się 142 mieszkania o powierzchniach (od 28 mkw. do 110 mkw.). Są to zarówno kawalerki, jak i lokale 2-,3- i 4-pokojowe. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Kalter. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu 2016 roku. Kameralne osiedle mieszkaniowe znajduje się w północnowschodniej części Warszawy, na Targówku Mieszkaniowym.

Inwestycja przyjazna środowisku

W La Melodie zastosowano szereg rozwiązań z zakresu ekologiczności oraz energooszczędności. Jest to wyjątkowy projekt, który uzyskał już certyfikat HQE za fazę koncepcyjną. Dodatkowo jest to również pierwsza inwestycja Bouygues Immobilier Polska, w przypadku której firma planuje ubiegać się
o podwójną certyfikację z zakresu zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM oraz HQE.

- Jesteśmy niezmiernie dumni, że finalizujemy nasz kolejny niezwykle wyjątkowy warszawski projekt.
La Melodie powstała w zgodzie ze standardami zrównoważonego budownictwa. Budynek wyróżnia się wysoką funkcjonalnością, a zastosowane w nim rozwiązania proekologiczne wpłyną wymiernie na oszczędności mieszkańców. Dodatkowo otwarta, przyjazna przestrzeń, gdzie każdy znajdzie miejsce do wypoczynku będzie sprzyjała integracji mieszkańców – powiedział Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor oddziału warszawskiego w Bouygues Immobilier Polska.

Zwracamy także uwagę na sam proces odbioru mieszkań. Satysfakcja i zadowolenie klientów z wysokiej jakości obsługi to nasz priorytet. Dlatego zależy nam, aby przekazywanie mieszkań klientom przebiegało w przyjaznej i komfortowej atmosferze – dodaje Pierre Vincent Pasquet.

Atrakcyjna lokalizacja

Inwestycja znajduje się w pobliżu Mostu Gdańskiego oraz Trasy Toruńskiej. Dodatkowo bliskość węzła komunikacyjnego „Targówek” pozwala na szybkie przemieszczanie się do innych dzielnic Warszawy. Ponadto nieopodal powstaje stacja metra Trocka. Atutami inwestycji są również nowoczesny charakter bryły i jej estetyczna forma. Elewacja utrzymana jest w klasycznej tonacji bieli, odcieniach szarości oraz urozmaicona żółtymi akcentami.

Na dziedzińcu inwestycji stanie rzeźba krakowskiego rzeźbiarza Marka Maślańca znanego z takich dzieł jak: pomnik króla Kazimierza Wielkiego usytuowany tuż obok zamku w Niepołomicach, czy rzeźby leśniczanki Justyny, która ocaliła życie Stefanowi Batoremu.

Jest to również inwestycja wyjątkowa, jeśli chodzi o ochronę przyrody i bioróżnorodność. Na jej terenie znajdują się budki lęgowe dla ptaków oraz pasma zieleni, co z pewnością zbliży przyszłych mieszkańców do natury.

- Już na etapie projektowania inwestycji kierowaliśmy się najwyższymi standardami i funkcjonalnością dla przyszłych mieszkańców. W budynku znajdują się energooszczędne windy. Dodatkowo wewnętrzne i zewnętrzne oświetlenie wykorzystując technologię LED, jest sterowane czujnikami ruchu oraz zmierzchu. Dzięki temu mieszkańcy znacznie mniej zapłacą za zużycie energii w częściach wspólnych osiedla. Natomiast wysoka izolacyjność przegród zewnętrznych – ścian, dachów i okien, zredukuje koszty związane z ogrzewaniem w okresie zimowym. Dodatkowo pomieszczenia są odpowiednio nasłonecznione. Budynek ma bardzo dobrą wentylację pomieszczeń i zapewnia wysoki komfort akustyczny - powiedziała Karina Książek, Project Manager inwestycji La Melodie.

Podwójna certyfikacja z zakresu zrównoważonego budownictwa jest w Polsce wciąż nowością
w odniesieniu do inwestycji mieszkaniowych. Szereg rozwiązań dotyczących ekologiczności oraz energooszczędności sprawia, że La Melodie to projekt, który zapewni najwyższą jakość i komfort użytkowania swoim mieszkańcom.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych