PARTNER PORTALU

Ruch na wrocławskim rynku nieruchomości

We Wrocławiu oddano w 2014 roku ok. 5,9 tys. mieszkań do użytkowania. To o 24,3 proc. mniej niż rok wcześniej. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku nowych lokali mieszkalnych będzie jednak więcej.

Autor: housemarket.pl 21 kwietnia 2015 09:19

W  2014 r. we  Wrocławiu  przekazano  do  użytkowania 5938 mieszkań o łącznej powierzchni  użytkowej 357,2  tys.  mkw. – wynika z danych GUS.  W  porównaniu  do  2013 r.  było to  mniej o 24,3 proc.  Największy spadek dotyczył liczby mieszkań oddanych przez firmy deweloperskie i inwestorów budujących na sprzedaż lub wynajem, choć i tak to ta grupa przekazała kupującym najwięcej lokali (ponad 4,9 tys. mieszkań w 2014 roku, podczas gdy rok wcześniej blisko 6,3 tys. mieszkań).

Mieszkania  oddane  do  użytkowania  we Wrocławiu  stanowiły 42,5 proc. ogólnej  liczby  mieszkań  przekazanych  do  użytkowania w województwie.

Wszystko wskazuje na to, że w 2015 roku sytuacja na wrocławskim rynku nieruchomości ulegnie poprawie: rozpoczęto budowy  blisko 6,2 tys. mieszkań, z czego inwestorami ponad 5,67 tys. lokali są głównie budujący  na  sprzedaż  lub  wynajem. W ubiegłym roku wydano  również pozwolenia  na  budowę ponad 6,5 tys. lokali  mieszkalnych, z czego ok 6 tys. to mieszkania przeznaczone na sprzedaż lub wynajem.

Z danych GUS wynika również, że Wrocławianie cenią sobie coraz większy metraż. Przeciętna  powierzchnia  użytkowa  mieszkania  oddanego  do  użytkowania w 2014 r.  wyniosła 60,2 mkw. i  była większa od  powierzchni  użytkowej  mieszkania oddanego w 2013 r. o 2,5 mkw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych