PARTNER PORTALU

Ruch wokół Zajezdni Poznań usprawniony

Ref Eastern Opportunities, inwestor budujący kompleks mieszkaniowo-usługowo-biurowy Zajezdnia Poznań, 15 września oddaje do użytku skrzyżowanie ulic Szamarzewskiego i Kraszewskiego.

Autor: HouseMarket.pl 14 września 2016 13:45

Zgodnie z przewidywaniami, a nawet przed czasem, inwestor Ref Eastern Opportunities, budujący kompleks mieszkaniowy Zajezdnia Poznań, 15 września oddaje do użytku skrzyżowanie ulic Szamarzewskiego i Kraszewskiego. Udrożnienie tego skrzyżowania sprawia, że część ruchu, która przez ostatnie dwa miesiące koncentrowała się na ul. Wawrzyniaka przekierowana zostanie na ul. Szamarzewskiego i Kraszewskiego.

Remont ulicy Kraszewskiego/Sienkiewicza/Zwierzynieckiej, finansowany w całości przez inwestora Zajezdni Poznań rozpoczął się 15 lipca 2016 roku i jest podzielony na etapy. W pierwotnych założeniach etap pierwszy, który właśnie się zakończył, miał trwać ok. 2-2,5 miesiąca. Obecnie rozpoczyna się druga faza remontu, która potrwa ok. 2,5 miesiąca. W tym czasie zamknięta będzie ul. Kraszewskiego na odcinku Sienkiewicza – Zwierzyniecka, przy czym wciąż możliwy będzie dojazd od strony ul. Bukowskiej do ul. Jackowskiego, przy której znajduje się starostwo powiatowe.

Zajezdnia Poznań, inwestycja typu mixed-use: mieszkaniowo-usługowo-biurowa powstaje w centralnym miejscu Jeżyc, jednej z najbardziej klimatycznych dzielnic Poznania, na terenie dawnej zajezdni tramwajowej.

Wśród ulic Gajowa-Sienkiewicza-Kraszewskiego-Zwierzyniecka powstaną nowoczesne kamienice z lokalami usługowymi na parterze oraz urokliwymi mieszkaniami na poddaszu.

Łącznie w inwestycji powstanie 359 mieszkań w nowoczesnych kamienicach o powierzchni od 30 do 130 mkw. oraz lokale usługowe o metrażu od 50 do 150 mkw. Inwestor przewidział także 430 miejsc parkingowych.

W pierwszym etapie zbudowane zostaną dwie nowoczesne kamienice, mieszczące 206 mieszkań i 22 lokale komercyjne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych