PARTNER PORTALU

Rusza budowa osiedla Mickiewicza

Spółka Skanska Residential Development Poland rozpoczęła realizację inwestycji przy ul. Rudzkiej w Warszawie. Będzie to pierwszy w Polsce kompleks mieszkalny, który ma szansę uzyskać certyfikację BREEAM dla budynków wyposażonych w rozwiązania przyjazne dla ludzi i środowiska.

Autor: housemarket.pl 24 marca 2015 10:23

Osiedle Mickiewicza zlokalizowane jest na skraju lasu Bielańskiego i będzie liczyć łącznie 497 mieszkań, realizowanych w czterech fazach. W pierwszym etapie inwestycji powstanie 105 mieszkań o powierzchni od 22 do ponad 100 mkw. Dla komfortu mieszkańców zaprojektowano lokale o różnych rozkładach: od jedno- czy dwupokojowych z aneksem kuchennym, po większe: cztero-i pięciopokojowe.

- Będziemy ubiegać się o certyfikat BREEAM, charakterystyczny dla zrównoważonego budownictwa. Byłby to prawdopodobnie pierwszy budynek mieszkalny w kraju, wyróżniony przez niezależnych, międzynarodowych ekspertów za wysoką jakość, bezpieczeństwo i rozwiązania ograniczające wpływ inwestycji na środowisko. Dotychczas takie certyfikaty otrzymywały przeważnie budynki biurowe -  mówi Bartosz Kalinowski, dyrektor zarządzający Skanska Residential Development Poland.

Kompleks jest położony w pobliżu trzech parków: Kępa Potocka, Kaskada i Harcerskiej Poczty Polowej oraz Stawów Kellera.

- Projektujemy obecnie teren rekreacyjny, gdzie chcemy stworzyć ogrody-labirynty, drewniany plac zabaw i pole piaskowe dla dzieci czy strefę fitness. Większość tak zwanej powierzchni biologicznie czynnej zostanie zachowana. Dodatkowo części wspólne wypełnimy starannie zaprojektowaną rodzimą zielenią, m.in. bylinami i trawami – dodaje Jakub Zagórski.

W częściach wspólnych osiedla Mickiewicza zostanie wykorzystane energooszczędne oświetlenie, a dzięki panoramicznym oknom wszystkie mieszkania będą dobrze doświetlone światłem naturalnym. Dodatkowo, mieszkańcy będą mogli korzystać ze stacji naprawy i mycia rowerów z wykorzystaniem systemu wody deszczowej. Wybrane mieszkania zostaną też wyposażone w rozwiązania tzw. inteligentnego domu.0

- Centralne sterowanie ciepłem czy centralny wyłącznik światła, to tylko przykłady rozwiązań, dzięki którym będzie to jedno z nowocześniejszych osiedli w stolicy - zapowiada Jakub Zagórski.

Wszystkie lokale zostaną wyposażone w drzwi z certyfikatem antywłamaniowym. Dodatkowo, na dużych balkonach zostaną zamontowane krany do pielęgnacji roślin. Na podziemnym parkingu znajdzie się 106 poszerzonych miejsc parkingowych. Planowany termin oddania pierwszych mieszkań do użytku to ostatni kwartał 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych