PARTNER PORTALU

Rusza drugi etap budowy apartamentów Aura Gdańsk na Wyspie Spichrzów

W drugim etapie Aura Gdańsk, położonego przy ul. Toruńskiej na Wyspie Spichrzów, powstaną 124 apartamenty. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbędzie się 18 lutego.

Autor: HouseMarket.pl 16 lutego 2016 16:46

Cała inwestycja obejmie trzy etapy, w których powstanie 421 mieszkań: od 27 do ponad 100 mkw.

Pierwszy etap jest już gotowy i w 90 proc. zamieszkany. Sprzedaż II etapu rozpoczęła się w czerwcu zeszłego roku; obecnie inwestor – firma Mill-Yon Gdańsk – ma już podpisane umowy na 40 proc. ze 124 apartamentów.

Większość mieszkań w II etapie ma niewielki metraż: od 27 do 63 mkw. 3 pokoje można kupić od 58 mkw, 2 pokoje – od 35 mkw, a 1 pokój – od 27 mkw. Większych mieszkań – ok. 70 mkw. – pozostało zaledwie osiem, ale amatorzy dużych przestrzeni mogą wybrać pierwszy etap: od 64 mkw. do 146-metrowych, dwupoziomowych apartamentów.

- Wszystkie mieszkania są jasne i słoneczne, o bardzo funkcjonalnych rozkładach (większość jest na planie kwadratu). Mają duże salony i przestronne, widne kuchnie. Okna są panoramiczne: od podłogi do sufitu. Staraliśmy się maksymalnie wykorzystać piękny widok na Motławę i jej zielone brzegi, stąd ściany od tej strony są całkowicie przeszklone, z bezpośrednim wyjściem na balkon – mówi Yael Rothschild, prezes Mill-Yon Gdańsk. Parterowe mieszkania, położone nad samym brzegiem rzeki, mają własne ogródki. Wyjątkowo atrakcyjne są mieszkania narożne, z dwoma balkonami, wychodzącymi na wodę.

Architektura osiedla – bardzo modernistyczna, z dużą ilością przeszkleń – swoją formą nawiązuje do historycznych spichlerzy. Na parterze jest szereg sklepów i punktów usługowych. Mieszkańcy mają też do swojej dyspozycji podziemny garaż. Do każdego budynku prowadzą trzy wejścia, przy czym wejście główne zostało zaprojektowane w formie eleganckiego lobby z recepcją i ochroną. Ceny wahają się od 7560 do 8550 zł/mkw.

Wyspa Spichrzów przyciąga inwestorów

- Dla wielu z naszych klientów Aura Gdańsk to zakup inwestycyjny – mówi Yael Rothschild, prezes Mill-Yon Gdańsk. Mieszkania tego typu generują atrakcyjne zyski z najmu, zwłaszcza w systemie hotelowym. Nasze dotychczasowe doświadczenia, zdobyte przy I etapie, wskazują że w skali roku można osiągnąć 8-12 proc. stopę zwrotu, a więc wyższą niż z lokaty bankowej czy z najmu w innych dużych miastach, np. w Warszawie.

Na atrakcyjność Aura Gdańsk jako inwestycji, ma też wpływ położenie na Wyspie Spichrzów, na której rewitalizację miasto przeznaczyło 400 mln zł. Planowanych jest też tutaj szereg nowoczesnych inwestycji o charakterze biurowym. Dla inwestorów jest to sygnał, że wartość nieruchomości w tym rejonie może znacząco wzrosnąć, a wśród pracowników biur pojawią się nowi najemcy.

- W drugim etapie Aura Gdańsk największym powodzeniem cieszą się 1- i 2-pokojowe mieszkania o metrażu od 27 do 40 mkw., z widokiem na rzekę, przy czym za najbardziej atrakcyjne uważane są położone na parterze (ze względu na przynależne do nich ogródki od strony wody) i na ostatnim piętrze – mówi Yael Rothschild. Mill-Yon, który prowadzi trzy inwestycje w Warszawie, od kilku miesięcy obserwuje wzmożone zainteresowanie zakupami o charakterze inwestycyjnym. Zdarza się, że klienci poszukują mieszkania pod wynajem w Warszawie, a finalnie decydują się na Aura Gdańsk.

Lokalizacja Aura Gdańsk na pewno sprzyja zakupom o takim charakterze. To bardzo dobre miejsce dla najmu tzw. hotelowego, skierowanego do biznesu. Popyt na takie usługi jest przez cały rok, najem hotelowy jest też znacznie bardziej opłacalny niż zwykły.

900 metrów od Aura Gdańsk jest stacja SKM (trasa kolejki prowadzi przez całe Trójmiasto), a od Starówki dzieli ją 8-minutowy spacer. W sezonie kursuje tu też tramwaj wodny; Aura Gdańsk położona jest nad samym brzegiem Motławy.

Kiedy trzeci etap?

- Z końcem 2016 roku planujemy uruchomić przedsprzedaż III – i ostatniego – etapu Aura Gdańsk – mówi Yael Rothschild. Budynek będzie bardzo kameralny: tylko 42 lokale. Ich struktura będzie podobna, jak w etapie II; nasze doświadczenia wskazują, że niewielkie metraże mają największe powodzenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych