PARTNER PORTALU

Ruszyła budowa na Emilii Plater

W maju ruszyła budowa osiedla przy ul. Emilii Plater w Zielonej Górze. Inwestycja jest obecnie jedną z większych w mieście. Na osiedlu powstanie 236 mieszkań. Łącznie deweloper Ekonbud-Fadom planuje 3 budynki.

Autor: housemarket.pl 06 sierpnia 2015 12:49

Kolejna część osiedla przy ul. Emilii Plater to kontynuacja dotychczasowego projektu pod szyldem Aquarium. Budowa rozpoczęła się w maju br., a planowane zakończenie datowane jest na koniec lipca 2017 r. – W tym momencie jest to jeden z naszych większych projektów. Zainteresowanie mieszkaniami jest bardzo duże, szczególnie, że inwestycja ulokowana jest w pobliżu terenów rekreacyjnych – mówi Izabela Woźnica-Letka z zielonogórskiego biura sprzedaży. – Z kolei w innej części miasta dobiega końca budowa jednego budynku na osiedlu Dominopark – dodaje.

W przypadku inwestycji Aquarium mają powstać trzy czteropiętrowe dwuklatkowe budynki z windami. W planach dewelopera jest również sześć podziemnych hal garażowych. Przyszli mieszkańcy mogą liczyć na 232 miejsca postojowe.

W pierwszym budynku znajdzie się 76 lokali, z kolei w drugim i trzecim po 80, co w przypadku całej inwestycji oznacza, że Emilii Plater powiększy się o 236 mieszkań. Także metraże mieszkań będą zróżnicowane – między 43 a 90 mkw. Najmniejsze będą zawierały dwa pokoje z wnęką kuchenną, a największe - cztery. Cena za mkw. w przypadku mieszkań parterowych wynosi  3850 zł, z kolei 3950 zł będzie trzeba zapłacić na wyższych kondygnacjach. W budynkach znajdą się również windy.

Wraz z końcem września br. zakończy się także budowa kolejnego budynku na osiedlu Dominopark przy ul. Obywatelskiej, kolejne dwa w 2016 r. To jednak nie koniec, bo Ekonbud-Fadom już w przyszłym roku odda także budynki na osiedlach Polan Apartamenty przy ul. Staszica i Viniarnia Home przy ul. Moniuszki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych