PARTNER PORTALU

Ruszyła budowa Osiedla Sterowców w Dywitach

Oficjalnie ruszyła budowa dużego osiedla w Dywitach nad rzeką Łyną tuż za granicami Olsztyna. Inwestycja szacowana na około 400 mln zł zakłada budowę około 40 budynków.  

Autor: HouseMarket.pl 03 grudnia 2015 13:45

Pojawienie się ciężkiego sprzętu w dywickim lesie, nad rzeką Łyną tuż za granicą Olsztyna oznacza oficjalnie rozpoczęcie budowy osiedla mieszkaniowego, które jeszcze w 2017 r. odda do użytku dwa, pierwsze bloki. Później, ciągu 6-8 lat w lesie nad rzeką Wadąg powstanie osiedle z ponad 40 budynkami, minigalerią, kliniką medyczną, czy stacją benzynową.

Inwestor - firma Arbet zapewnia, że docelowo na nowym, dywickim osiedlu w 1800 mieszkaniach ma znaleźć swoje miejsce około czterech tysięcy mieszkańców. Wartość inwestycji szacowana jest na 400 mln zł.

– Budowa Osiedla Sterowców w Dywitach to największa inwestycja w historii naszej gminy – mówi Jacek Szydło, wójt gminy Dywity. – Myślę, że za wyborem tej lokalizacji stoi także to, że jesteśmy bardzo dobrze skomunikowani. Wierzę, że ta inwestycja pociągnie za sobą inne inwestycje. Jedna z olsztyńskich spółdzielni mieszkaniowych lada moment również ma ruszyć z realizacją budynku wielorodzinnego w Dywitach – dodaje wójt.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych