PARTNER PORTALU

Ruszyła budowa Portovej w Gdyni

Invest Komfort rozpoczął budowę inwestycji Portova u zbiegu ulic: Węglowej, Wendy i Portowej. Z okien na wyższych kondygnacjach widać będzie morze i gdyńskie wybrzeże. Łącznie powstanie ok. 271 mieszkań oraz lokale usługowe na parterze.

Autor: HouseMarket.pl 25 maja 2017 14:45

Wyjątkowa lokalizacja Portovej, łącząca historyczne centrum Gdyni z poszerzającym się, nowoczesnym Śródmieściem była bardzo ważną inspiracją dla twórców osiedla. Nowym elementem, zaznaczającym się wyraźnie w tej przestrzeni jest zaprojektowana dominanta widoczna nawet z dalekiej perspektywy ulicy Świętojańskiej. Osiągnie wysokość 17 pięter. Z okien mieszkań na wyższych kondygnacjach widać będzie morze i gdyńskie wybrzeże. Łącznie powstanie ok. 271 mieszkań oraz zlokalizowane na parterze lokale usługowe.

Przyszli mieszkańcy mogą spodziewać się wielu udogodnień na terenie osiedla – m.in. klubu fitness z salą do ćwiczeń siłowych i kondycyjnych, sauny oraz placu zabaw dla dzieci. Od północnej strony inwestycji znajdzie się miejski deptak spacerowy.

Na szczególną uwagę zasługuje również architektura zieleni na osiedlu. Lokalizacja Portovej w centrum miasta nie przeszkodziła jej twórcom w zaprojektowaniu atrakcyjnej, spokojnej przestrzeni do wypoczynku. Oprócz prywatnych ogródków, planuje się utworzenie wewnętrznych, przestronnych dziedzińców dla wszystkich mieszkańców. Osiedle ma posiadać także własną ochronę i monitoring, dzięki temu będzie to niewątpliwie bezpieczne miejsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych