PARTNER PORTALU

Ruszyły prace nad nową Wyspą Spichrzów

Rozpoczynają się prace związane z zagospodarowaniem północnego cypla Wyspy Spichrzów.

Autor: HouseMarket.pl 23 lutego 2016 09:36

Zanim na dobre ruszą inwestycje budowlane konieczna jest przebudowa sieci podziemnych połączona z przebudową ulic Stągiewnej, Motławskiej i Chmielnej. A to wiązać się będzie ze zmianą organizacji ruchu w tym rejonie.

Po całkowitym zakończeniu przebudowy sieci, a także wykonaniu niezbędnego zakresu robót drogowych I etapu, przewiduje się przejście do kolejnego - II etapu realizacji inwestycji tj. przebudowy ulicy Stągiewnej. Projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas II etapu powstanie w późniejszym terminie. Planowany termin obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu dla etapu I to jeden miesiąc - podaje oficjalny portal miejski.

Zagospodarowanie Wyspy Spichrzów planowano od lat, praktycznie od zakończenia II wojny światowej. Po wielu perypetiach plany te nabrały realnego kształtu w ubiegłym roku, kiedy znalazł się inwestor zainteresowany zabudową i modernizacją tego fragmentu Głównego Miasta.  Przypomnijmy, że 31 marca 2015 roku podpisana została umowa o partnerstwie publiczno-prywatnym pomiędzy Miastem a konsorcjum Multibud-Immobel. Umowa zakłada, że konsorcjum w okresie 8,5 roku zagospodaruje północną część Wyspy Spichrzów oraz wykona m.in. przebudowę Długiego Pobrzeża, Mostu Stągiewnego, skrzyżowania ulicy Podwale Przedmiejskie z ul. Chmielną. Inwestycja obejmuje też budowę ogólnodostępnej kładki dla pieszych, łączącej północny cypel Wyspy Spichrzów z Długim Pobrzeżem i mariny na południe od Mostu Stągiewnego. Szacowana suma nakładów na całe przedsięwzięcie to ok. 400 mln zł, w tym wartość obiektów celu publicznego to ponad 33 mln zł.

Zabudowa rozpocznie się od najdalej wysuniętego na północ fragmentu wyspy i będzie postępować na południe, w kierunku ulicy Stągiewnej. Obszar, którego dotyczy umowa z konsorcjum Multibud-Immobel to około 2 ha, w tym działki pod drogi publiczne oraz działki pod zabudowę ok. 1,6 ha. Inwestor przedsięwzięcie realizował będzie - zgodnie z harmonogramem - z podziałem na cztery etapy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych