PARTNER PORTALU

Rynek mieszkaniowy urośnie razem ze śródmieściem Gdyni

Rynek mieszkaniowy w Gdyni ma ogromny potencjał wzrostu. Wszystko dzięki planom powiększenia Śródmieścia poprzez zagospodarowanie terenów zwalnianych przez stocznię Nauta czy przedsiębiorstwo Dalmor. - Przystępujemy do zagospodarowania tych terenów jako dzielnice wielofunkcyjne - mówi Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni.

Autor: propertynews.pl 18 lipca 2017 10:59

Śródmieście Gdyni jest najbliżej położone względem morza spośród polskich miast, a zapisy w planach zagospodarowania przestrzennego uwzględniają rozwój na tym terenie różnych funkcji, w tym mieszkaniowej.

- Przystępujemy do zagospodarowywania w charakterze miejskim terenów zwalnianych przez funkcje portowe, m.in. przez stocznię Nauta czy przedsiębiorstwo Dalmor. Wszędzie tam zaprojektowaliśmy dzielnice wielofunkcyjne, w których znajdzie się miejsce dla zabudowy mieszkalnej, handlu, usług i biur. Każda z tych funkcji skorzysta z tej wyjątkowej atrakcji, jaką jest bezpośrednie sąsiedztwo morza - podkreśla Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni.

Jak zapewnia, plany, jakie zostały uchwalone na terenie tzw. Sea City dopuszczają inwestycje w handel wielkopowierzchniowy. Choć jak przyznaje, z punktu widzenia miasta, korzystne byłoby ulokowanie przy ulicach handlowych przedstawicieli marek z wyższej półki.

Nagranie zrealizowane podczas Targów ReDI, organizowanych przez Polską Radę Centrów Handlowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych