PARTNER PORTALU

Rzeszowski MdM napędza ruch w mieszkaniówce

Limit ceny domu i mieszkania kupionego w ramach programu MdM określony jest dla jednego metra powierzchni użytkowej i zależy od lokalizacji.

Autor: HouseMarket.pl 07 grudnia 2015 09:08

Prezentujemy rzeszowskie stawki w czwartym kwartale 2015 r. i wybrane oferty deweloperów.

Jak przypomina Ministerstwo Infrastruktury, powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego nie może przekroczyć 75 mkw., a domu jednorodzinnego 100 mkw. Jeśli w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego nabywca wychowuje przynajmniej troje dzieci, powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego nie może przekroczyć 85 mkw., a w przypadku domu jednorodzinnego 110 mkw.

Cena zakupu lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego również podlega ograniczeniom. Limit określony jest dla jednego metra powierzchni użytkowej i zależy od lokalizacji mieszkania lub domu jednorodzinnego. Wysokość dofinansowania, która także zależy od lokalizacji, będzie liczona maksymalnie do 50 mkw., a w przypadku osób i rodzin wychowujących w dniu złożenia wniosku przynajmniej troje dzieci - do 65 mkw.

W IV kwartale 2015 r. limit ceny za metr kwadratowy na rynku wtórnym w Rzeszowie wynosi 3613,95 zł, a na rynku pierwotnym – 4417,05 zł. Gminy sąsiadujące z Rzeszowem: Boguchwała, Chmielnik, Głogów Małopolski, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn limit na rynku pierwotnym mają ustalony na 4071,10 zł, a na rynku wtórnym - 3330,90 zł.

Pozostałe miejscowości województwa podkarpackiego muszą się zmieścić na rynku pierwotnym w limicie wynoszącym 3725,15 zł, a na wtórnym - 3047,85 zł.

Oaza Apartamenty

eDomus Deweloper buduje kompleks trzech budynków wielorodzinnych, w niskiej zabudowie, składający się z 56 apartamentów. Przekazanie kluczy mieszkańcom nastąpi w trzecim kwartale 2016 r. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Załęskiej w Rzeszowie, tylko pięć km od centrum.

Osiedle Kolbego

Pięciokondygnacyjny blok firmy Perinvest zawiera mieszkania od jednopokojowych do czteropokojowych. Oświetlenie części wspólnych będzie wykonane przy użyciu energooszczędnych źródeł światła. Deweloper zastosował też stolarkę trzyszybową. Budynki będą obsługiwane przez cichobieżne windy obsługujące garaż i kondygnacje naziemne. Dzięki temu z windy będzie można wejść do samochodu, nie wychodząc z budynku. Bramy garażowe stalowe będą sterowane mechanicznie i elektrycznie - obsługa pilotem. Posadzka wyłożona kostką brukową.

Srebrne Klony II etap

Budowane przez Akro-Dom osiedle Srebrne Klony usytuowane jest na ulicy Miłej w dzielnicy Drabinianka. Składa się z małych kameralnych budynków, w których każde mieszkanie ma przestronny balkon i pomieszczenie gospodarcze. W ofercie są lokale dwupokojowe i trzypokojowe. Każde posiada oznakowane tabliczką przyporządkowane miejsce parkingowe bez dodatkowych opłat. Mieszkańcy parteru mają indywidualne ogródki.

Drugi etap osiedla zakłada realizację pięciu budynków. Trzy z nich będą dwupiętrowe, a dwa - trzypiętrowe, przed którymi znajdować się będą naziemne miejsca parkingowe. Na parterze wydzielone zostaną pomieszczenia na tzw. wózkownie.

Osiedle Nowa Strażacka

Bimat Development we współpracy z Perinvest oferują mieszkania na nowopowstającym osiedlu Nowa Strażacka w Rzeszowie. Osiedle stanowią dwa budynki po 18 mieszkań w każdym. Są wśród nich lokale o różnym metrażu i liczbie pokojów. Najmniejsze to jednopokojowe kawalerki o powierzchni blisko 27 mkw.

Mieszkania dwupokojowe są dostępne o powierzchni od 34 mkw. do nawet ponad 57 mkw. Te drugie znajdują się na poddaszach. Mieszkania trzypokojowe można kupić z metrażem od 53 mkw. do ponad 63 mkw. Niemal wszystkie lokale są wyposażone w balkony. Zakończenie inwestycji zaplanowane zostało na 31.01.2016 r., a ceny lokali zaczynają się już od 4 300 zł za metr kwadratowy.

- Zadbaliśmy o to, aby zostały wykorzystane materiały budowlane o wysokiej klasie energetycznej, energooszczędne źródła światła w częściach wspólnych oraz absolutne novum w Rzeszowie: okienna stolarka trzyszybowa. To wszystko złoży się na komfortową eksploatację, ale również na realne oszczędności przyszłych właścicieli mieszkań – mówi Bartłomiej Perdeusz, prezes Bimat Development.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych