PARTNER PORTALU

Samo mieszkanie to za mało

Pozornie w procesie wyboru i zakupu mieszkania najważniejszy jest sam lokal. Jego powierzchnia, cena za metr kwadratowy. Jednakże w dobie dużej liczby realizowanych i oddawanych inwestycji klienci są bardziej wymagający. Wybierają własne M przez pryzmat wielu dodatkowych czynników, gdzie nie zawsze cena jest najważniejsza.

Autor: HouseMarket.pl 27 czerwca 2016 10:54

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny tylko od stycznia do marca br. zostało oddanych do użytku 37.313 mieszkań w całym kraju. Kolejne, liczone w tysiącach są w budowie. Tym samym, osoby poszukujące mieszkania mogą swobodnie wybierać spośród tylu propozycji na rynku pierwotnym. W zależności od zasobności portfela oraz aktualnych potrzeb kupującego czynniki decydujące o wyborze ulegają przetasowaniom.

– Zauważyliśmy, że z mieszkaniami jest podobnie jak z każdą innym trendem. Klienci coraz częściej wybierają inwestycje od sprawdzonego dewelopera, gdzie istotna jest dla nich marka. Nasze blisko 30- letnie doświadczenie w tym sektorze daje klientom gwarancję, że dobrze inwestują swoje pieniądze – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.

Dla wielu osób, zwłaszcza młodych, istotne jest bezpieczeństwo i spokój. Nie bez znaczenia jest to, by osiedle było bezpieczne. Zyskują również inwestycje, które oferują przestronne tarasy, podziemne hale garażowe, a także komórki lokatorskie. Te ostatnie są szczególnie pożądane przez osoby poszukujące kawalerek i małych mieszkań do 45 - 50 mkw.

Dla młodej rodziny szczególnie istotna będzie tzw. mała architektura czyli zaaranżowana przestrzeń wokół budynku. Tu prym wiodą nowoczesne place zabaw, oświetlone alejki spacerowe czy zielone skwery jako miejsce odpoczynku. Oczywiście niezmiennie ważna jest i będzie lokalizacja. Najbardziej cenione, ale też najdroższe, są inwestycje bezpośrednio położone w centrum miasta. W końcu w najbliższym otoczeniu znajduje się wszystko co potrzebne do komfortu mieszkania.

Mało tego. Również przy takich projektach cześć lokali parterowych to punkty handlowo – usługowe. Tym samym aptekę czy sklep spożywczy mamy pod przysłowiowym nosem.
Łączenie atutów samej inwestycji z zaletami otoczenia to oczywiste spełnianie oczekiwań wymagającego klienta.

Wilczak 20 to przykład inwestycji dla osób szukających wygodnych rozwiązań. Osiedle jest dobrze skomunikowane z centrum miasta, posiada system monitoringu, osiedle zostało wyłączone z ruchu samochodowego, zatem jest bezpieczne dla mieszkańców i ich dzieci. Dużą wagę przykładamy również do małej architektury – dodaje Lucyna Jarczyńska.

Duża konkurencja na rynku nieruchomości powoduje, że proces wyboru mieszkania nie zawsze jest łatwy i krótki. Poza tym klienci się bardziej świadomi i wymagający. Ich końcowe decyzje to następstwo wielu czynników o które musi zadbać każdy deweloper.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych