PARTNER PORTALU

Sawa Apartments weszła na plac budowy apartamentowca Kryształ Powiśla

Prywatne obserwatorium, mini-golf na dachu i modułowe łączenie powierzchni to tylko niektóre z udogodnień, jakie deweloper zaplanował w nowej inwestycji. W projekcie Kryształ Powiśla, którego budowę właśnie rozpoczęto, powstanie 113 apartamentów w cenie od 9,8 tys. zł/mkw.

Autor: HouseMarket.pl 28 maja 2015 14:00

Sawa Solec Residence - Kryształ Powiśla to nowa inwestycja Sawa Apartments realizowana na warszawskim Powiślu. Projekt składa się ze 113 apartamentów jedno- i dwupoziomowych o powierzchni od 40 do 200 mkw. z tarasami na dachu, parkingu, części biurowej o łącznej powierzchni 3,8 tys. mkw. PUM oraz 20 lokali usługowo-handlowych o łącznym metrażu 700 mkw. Kompleks będzie składać się z trzech prostych brył: dwóch sześciopiętrowych i jednej dominanty liczącej 9 pięter. Projekt zakłada modułowe łączenie powierzchni dla uzyskania optymalnej przestrzeni mieszkalne.

- Zaprojektowaliśmy apartamenty modułowe 60-80 metrowe, znajdujące się obok siebie, w taki sposób, by móc je łączyć w większe powierzchnie w ramach jednego apartamentu. Dzięki temu można kupić mieszkanie z widokiem na trzy strony świata - mówi Marian Okręglicki, prezes Sawa Apartments. - Klienci chętnie łączą apartamenty, dlatego ostateczna ich liczba w obiekcie może się zmienić. Szukając wartości dodanej apartamentów, skupiliśmy się na dostarczeniu kompleksowego miejsca relaksu, wypoczynku i aktywności. To, co kiedyś było niemożliwe np. pole golfowe na dachu, ścianka wspinaczkowa w sali fitness czy obserwatorium astronomiczne, w tej chwili jest u nas na tzw. wyciągnięcie ręki. Wielu klientów pytających o Solec Residence, ma dość mieszkania w domach i rezydencjach pod miastem. Mówią wprost, że tracą zbyt wiele czasu na codzienne dojazdy i szukają alternatywy w postaci ponad 100-metrowych apartamentów w centrum.

Obecnie deweloper sprzedał już około 20 proc. oferowanej powierzchni - zarówno mieszkalnej, jak i biurowej. - Z dotychczasowych rozmów wynika, że część handlowo-biurowa Solec Residence znajdzie najemców lub nabywców powierzchni wśród kancelarii prawnych i notarialnych oraz usług i butików premium. Już teraz wiemy, że działać będzie tutaj m.in. apteka - mówi Marian Okręglicki.

Budynek wyposażony jest w specjalne elementy mające na celu wyciszenie uciążliwych odgłosów miasta takie, jak okna o podwyższonej izolacji akustycznej. Na elewacjach oraz w holach zastosowane zostały materiały wykończeniowe najwyższej jakości – kamień naturalny - biały wapień i grafitowy granit. W trosce o detal zaprojektowano oryginalne i ozdobne obramowania okien. Naturalnym dopełnieniem tej architektury jest zaplanowane wewnętrzne patio z fontanną oraz zielone dachy. Projekt budynku powstał w pracowni architektonicznej Apar Projekt.

Dodatkową atrakcją dla przyszłych mieszkańców ma być pole golfowe i mini-planetarium na dachu oraz dostęp do strefy fitness i tzw. Crystal VIP Clubu, czyli prestiżowego lounge z barkiem i skórzanymi sofami. Deweloper zapewnia również całodobową opiekę concierge. 

Cena apartamentów waha się od 9,8 tys. zł do 14,5 tys. zł/mkw. w zależności od umiejscowienia lokalu, kondygnacji, widoku z okna, atrakcji. Apartamenty z prywatnym basenem na dachu, penthouse’y i dwupoziomowe apartamenty na najwyższych kondygnacjach podlegają indywidualnym negocjacjom.

Inwestycja ma być gotowa pod koniec 2016 r. Apartamenty oraz część biurowa zostaną oddane do użytku w pierwszym kwartale 2017 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych