PARTNER PORTALU

Senior Apartments chce podbić rynek apartamentów dla starszych

Spółka Senior Apartments zapowiada realizację apartamentów na wynajem dla seniorów.

Autor: HouseMarket.pl 14 czerwca 2016 16:02

- Obecnie Senior Apartments to pilotażowe osiedle domów. Zgodnie z planem powstanie sieć takich osiedli i apartamentów – mówi dr Marcin Zawadzki, założyciel MEDI-system, obecnie przewodniczący Rady Nadzorczej Senior Apartments. - Apartamenty senioralne to zupełnie inna usługa niż tradycyjne domy opieki długoterminowej. Jest to należąca do segmentu premium, komfortowa oferta dla osób, dla których ważne jest poczucie niezależności i które nie akceptują instytucjonalnych rozwiązań - dodaje.

Pierwszy etap inwestycji to zlokalizowane w podwarszawskiej gminie Wiązowna osiedle jednopiętrowych domów na wynajem dla maksymalnie 30 mieszkańców. Domy zostały zaprojektowane i wybudowane z myślą i na potrzeby osób w starszym wieku, wymagających całodobowej opieki medycznej. Kolejną inwestycją w ramach sieci będą apartamenty senioralne w centrach dużych miast. Całkowity, szacowany koszt inwestycji w sieć Senior Apartments w latach 2015-2018 wyniesie ok. 70 mln zł. Firma planuje być liderem rynku apartamentów i mieszkań senioralnych w Polsce.

Polacy są najszybciej starzejącym się społeczeństwem w Unii Europejskiej. Obecnie rynek prywatnych usług dla seniorów w naszym kraju ma wartość ok. 5,5 mld zł i w ciągu kilku najbliższych lat będzie bardzo szybko rósł. Jednocześnie w Polsce żyje 1,5 mln osób niesamodzielnych, wymagających stałej lub okresowej opieki medycznej. Do ich dyspozycji jest dzisiaj mniej niż 0,5 mln miejsc pobytowych. Dlatego rozwija się rynek budownictwa senioralnego, a apartamenty senioralne to nowa, szeroka formuła usług pobytowo-opiekuńczo-medycznych. W związku z dynamicznym rozwojem szeroki rynek usług dla seniorów jest bardzo atrakcyjny dla inwestorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych