PARTNER PORTALU

Siewierz Jeziorna w centrum zainteresowania Alty

Alta sprzedała działkę w Katowicach. Pozyskany kapitał przeznaczy na spłatę zadłużenia i wyjście z pasywnych inwestycji. Spółka zamierza skoncentrować się na realizacji Siewierz Jeziornej.

Autor: HouseMarket.pl 29 lipca 2015 08:39

Sprzedaż nieruchomości w Katowicach to kolejny krok w ramach restrukturyzacji zadłużenia i realizacji strategii wyjścia TUP Property S.A. z dotychczasowych inwestycji. Wcześniej, w czerwcu, spółka sprzedała za 9 mln złotych trzy nieruchomości handlowe w Sycowie, Ostrzeszowie i Zabrzu.

Alta zamierza zrezygnować z pasywnych inwestycji w nieruchomości i zgodnie ze strategią skupić wszystkie zasoby na realizacji projektu Siewierz Jeziorna.

TUP Property S.A., spółka portfelowa giełdowej Alty, sprzedała Murapolowi ponad dwuhektarową działkę przy ul. Bażantów w Katowicach. Na terenie nieruchomości, przeznaczonej pod budownictwo mieszkalne, znajduje się przeznaczona do rozbiórki hala magazynowa oraz przylegający do niej budynek biurowy.

- Murapol nabył część działki, na której możliwa jest budowa osiedla mieszkaniowego. Pozostała, biurowa części nieruchomości, niebędąca przedmiotem sprzedaży, zostanie po rewitalizacji przeznaczona na cele handlowo-biurowe - wyjaśnia Robert Jacek Moritz, prezes zarządu Alty.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych