PARTNER PORTALU

Skanska będzie budować dla Wikany

Wikana wybrała generalnego wykonawcę nowego etapu osiedla Sky House w Lublinie. Skanska zbuduje kolejny budynek na osiedlu liczącym 80 mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 07 września 2015 10:48

Na osiedlu Sky House powstanie 80 mieszkań o metrażach od 30 do 75 mkw oraz komórki lokatorskie i garaż wielostanowiskowy. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie 4 500 mkw. Ceny za metr kwadratowy mieszkania wyniosą od 4,7 tys. zł. Termin realizacji inwestycji to 14 miesięcy. Wartość projektu wyniesie 11,5 mln zł netto.

– Inwestycja będzie realizowana obok budynku B1 o tej samej nazwie, który Wikana przekazała do użytkowania w ubiegłym roku i który odniósł duży sukces sprzedażowy. Będzie do niego nawiązywać stylistyką oraz rozwiązaniami technicznymi – mówi Robert Pydzik, prezes Wikany.

Lubelski deweloper już po raz drugi wybrał Skanską na generalnego wykonawcę. W lipcu tego roku zdecydował, ze firma ta zbuduje piąty budynek na rzeszowskim Osiedlu Panorama. Wartość zlecenia w Rzeszowie wyniosła 4,3 mln zł. Obiekt w stolicy Podkarpacia został zlokalizowany przy czterech zbudowanych wcześniej budynkach.    

Na koniec lipca tego roku Wikana posiadała w sprzedaży 194 lokale, w tym 97 wybudowane oraz 97 w budowie. Ich łączna powierzchnia użytkowa jest bliska 11 tys. mkw.

Bank ziemi dewelopera pozwala na zbudowanie blisko 1850 mieszkań w kolejnych latach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych