PARTNER PORTALU

Skanska wybuduje ekologiczne żłobki na Białołęce

Skanska podpisała umowy z Urzędem Dzielnicy Białołęka na budowę trzech ekologicznych żłobków. Łączna wartość projektów wynosi 12,7 mln złotych.

Autor: housemarket.pl 04 maja 2015 12:12

Spółka zrealizuje kontrakty w formule „zaprojektuj i wybuduj”. W ramach przedsięwzięcia Skanska wybuduje żłobki przy ulicach: Krzyżówki, Odkrytej i Truskawkowej.

- Będą to budynki wolnostojące, parterowe, niepodpiwniczone – mówi Robert Kowalczyk, menadżer projektu w Skanska. - W ramach umów wykonamy zaplecze kuchenne, place zabaw, dojazdy i parkingi. Na koniec uzyskamy pozwolenia na użytkowanie obiektów - dodaje.

W każdym z obiektów znajdzie się sześć oddziałów, a w nich: wielofunkcyjna sala dla 25 dzieci  połączona z blokiem żywieniowym, pomieszczeniami sanitarnymi i gospodarczymi. Dodatkowo budynki będą wyposażone w pomieszczenie służące do prowadzenia ćwiczeń terapeutycznych.

Każda z placówek będzie korzystała z zaawansowanych technologii opartych na odnawialnych źródłach energii. Obiekty zostaną wyposażone w pompy ciepła powietrze - woda oraz kolektory słoneczne.

- Obecnie na Białołęce inwestujemy w rozwiązania ekologiczne, wszystkie budowane przez nas budynki oświatowe będą korzystały z tego typu rozwiązań - mówi Piotr Jaworski, burmistrz Białołęki. - Dzięki ekologicznym rozwiązaniom w przyszłości spodziewamy się niskich kosztów eksploatacji.

We wrześniu 2017 r. każda z placówek przyjmie w swoich progach po 150 dzieci.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych