PARTNER PORTALU

Sky Fall House: Dom otwarty na góry

Działka, na której architekci z pracowni Jabraarchitects zaprojektowali budynek to długi, wąski prostokąt usytuowany w tkance podmiejskiej, w otoczeniu lasów, u podnóża górskich szczytów.

Autor: HouseMarket.pl 30 maja 2016 09:04

Nowoczesna, minimalistyczna bryła budynku zdecydowanie wyróżnia się na tle sąsiedniej zabudowy. Za nadrzędny uznano jednak krajobraz górski, z którym koresponduje strzelista i geometryczna bryła drugiej kondygnacji, osadzona na horyzontalnej, prostej podstawie parteru.

Budynek został odsunięty od linii zabudowy budynków sąsiednich i usytuowany w centralnej części działki, dzięki czemu nie koliduje z charakterem zabudowy bezpośredniego sąsiedztwa, a mieszkańcom zapewnia intymność i komfort.

Architektura budynku to minimalistyczna prosta bryła parteru oraz wyraźnie wyodrębniona geometrycznie strzelista forma drugiej kondygnacji. Do tego zasadniczy element stanowi frontowa biała ściana rozciągająca się na szerokość działki, nad którą nadwieszono bryłę piętra. Ściana stanowi wyraźną granicę pomiędzy częścią publiczną i prywatną, która jednocześnie jest częścią budynku i ogrodzenia.

We frontową ścianę wkomponowano bramę garażową i wejście w część prywatną posesji a jednocześnie zrezygnowano z ogrodzenia działki od strony wjazdu z drogi publicznej. Budynek w pełnej odsłonie prezentuje się za ścianą – horyzontalna, wydłużona podstawa parteru stanowi cokół dla geometrycznie ukształtowanej drugiej kondygnacji.

Śnieżnobiały tynk nadaje lekkości bryle, a kamień i drewno wprowadzają zdecydowane kontrasty. Duże okna i przeszklenia rozświetlają wnętrza i pozwalają na pełną integrację z krajobrazem.

Mieszkalna część parteru to pomieszczenia kuchni, jadalni i salonu oraz wyraźnie oddzielona od części dziennej główna sypialnia z łazienką i garderobą. Salon z jadalnią i kuchnia otwierają się szerokimi przeszkleniami na zadaszony taras, który praktycznie stanowi przedłużenie salonu. Na północno-wschodniej ścianie budynku przewidziano drugi taras z widokiem na góry, otwarty na ogród, dostępny z sypialni i łazienki. Na piętrze zaplanowano gabinet z wyjściem na taras, otwarty na krajobraz górski, pokoje z widokiem na las.

Projekt: JABRAARCHITECTS

Powierzchnia: 300mkw.

Rok: 2015 r.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych