PARTNER PORTALU

Sky Habitat: Podniebne miasto apartamentów

Aleje spacerowe, tarasy widokowe i parkowe skwery na piętrach apartamentowca w Singapurze stworzyły podniebne miasto. Kompleks przełamuje azjatycki stereotyp pojedynczych wież mieszkalnych.

Autor: HouseMarket.pl 21 kwietnia 2016 09:24

Sky Habitat został ukończony w 2015 r. Apartamentowiec liczy 38 pięter. Stoi w oddalonej o 20 minut od centrum Singapuru podmiejskiej dzielnicy Bishan. Kompleks przełamuje azjatycki stereotyp pojedynczych wież mieszkalnych.

Tworzą go dwa przeciwstawne drapacze chmur połączone trzema mostami. Architektowi zależało na tym, aby słońce docierało w najmniejsze zakamarki budynku. Stąd zapewne ażurowe konstrukcje balustrad mostów i balkonów. Z kolei kaskadowa konstrukcja budynku daje każdemu z mieszkań doskonały widok na panoramę Singapuru.

Apartamentowiec liczy 61 tys. mkw. i mieści 509 apartamentów. Lokale mają układy od dwupokojowych do czteropokojowych. Większość jest wyposażona z taras. Obiekt ma dwa baseny. Jeden 50-metrowy na parterze kompleksu, a drugi na ostatnim 38 piętrze wypełnia jeden z mostów łączących wieże.

W inwestycji są też m.in. korty tenisowe, sale do karaoke, miejsce do grillowania. Pozostałe części wspólne wieżowca wypełniają aleje spacerowe, tarasy widokowe i parkowe skwery. To skąpane w zieleni podniebne miasto zaprojektował Moshe Safdie, izraelsko-kanadyjski architekt.

Tworząc Sky Habitat inspirował się innym swoim budynkiem – Habitat 67. Słynne osiedle mieszkaniowe w Montrealu miało wprowadzić nową jakość do budownictwa mieszkaniowego w gęstej miejskiej zabudowie.

Safdie stworzył konstrukcję z 354 przypominających pudełka prefabrykowanych modułów. Wypełnione zielenią jednostki ułożone w różnych kombinacjach miały zintegrować cechy podmiejskiego domu w miejskim wieżowcu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych