PARTNER PORTALU

SM Kormoran buduje mieszkania wspólnie z lokatorami

Spółdzielnia rozpoczęła zapisy na lokale mieszkalne pod Olsztynem. Mieszkania powstawać będą z lokatorskim spółdzielczym prawem do lokalu, a finansowanie będzie następowało ze środków przyszłych lokatorów. Planowany koszt wynosi 3,8 tys. zł/mkw.

Autor: HouseMarket.pl 09 grudnia 2015 11:41

Inwestycja SM Kormoran zlokalizowana będzie we wschodniej dzielnicy Dywit w niezwykle cichym i malowniczym otoczeniu w pobliżu jeziora Dywickiego. Na obszarze ponad 2 ha powstanie 6 budynków wielorodzinnych 4-kondygnacyjnych o łącznej ilości 170 mieszkań. Mieszkania o powierzchni użytkowej od 34 do 62 mkw. z funkcjonalnym układem i balkonami od strony południowej.
Do każdego mieszkania przynależy piwnica. Na całym osiedlu zaprojektowano 255 miejsc parkingowych.

Rozpoczęcie realizacji pierwszego budynku nr 4 z 33 mieszkaniami zaplanowano na IV kw. 2015 r. a zakończenie budowy w I kw. 2017 r.

Mieszkań z lokatorskim spółdzielczym prawem do lokalu finansowanie będzie następowało ze środków przyszłych lokatorów - chętni będą musieli wpłacić 30 proc. wkładu własnego, a pozostałą część kosztów poniesie spółdzielnia, która zaciągnie na inwestycję kredyt.

Warunkiem uzyskania tego typu lokalu mieszkalnego jest wniesienie w trakcie realizacji budowy tylko 30 proc. planowanego kosztu budowy mieszkania (nawet w ratach).

Termin składania wniosków do 31.01.2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych