PARTNER PORTALU

Soho Development ma pieniądze na budowę nowe etapu Soho Factory

Soho Feniks, spółka zależna od Soho Development, zawarła umowę kredytową z mBankiem Hipotecznym. Dzięki temu deweloper zyska 61,5 mln zł na finansowanie budowy Feniksa.

Autor: HouseMarket.pl 16 czerwca 2016 13:14

W procesie pozyskania finansowania kredytowego uczestniczył Upper Finance Consulting.

Feniks, to najnowszy etap inwestycji w Soho Factory przy ulicy Mińskiej 25 w Warszawie. W ramach przedsięwzięcia powstanie budynek o całkowitej powierzchni użytkowej przekraczającej 12 tys. mkw., w którym znajdować się będzie 219 mieszkań o łącznej powierzchni około 11,792 tys. mkw. (od jednopokojowych do czteropokojowych o metrażu od 28,29 do 130 mkw.).

Oprócz mieszkań, w Feniksie przewidziano powierzchnię na dwa lokale użytkowe zajmujące łączni 252 mkw. oraz garaż z 213  miejscami postojowymi.

Jedenastopiętrowy budynek wyróżniać będzie oryginalna architektura oraz kaskadowy układ kondygnacji. Płaski, częściowo użytkowy dach stworzy przestronne tarasy na 6. i 9. kondygnacji. Uzupełnieniem inwestycji będzie otwarty zielony taras znajdujący się powyżej 1. kondygnacji.

– Feniks to nasza najnowsza propozycja w ramach projektu Soho Factory, w którym jak zawsze staramy się połączyć nowoczesne plany architektoniczne z postindustrialną przestrzenią warszawskiego Kamionka. W oryginalnym tarasowym budynku znajdą się mieszkania odpowiednie zarówno dla rodzin, jak i singli, którzy na miejscu będą mogli korzystać z bogatej oferty kulturalnej i gastronomicznej Soho -  dodaje Maciej Wandzel, prezes Soho Development.

Zakończenie budowy Feniksa planowane jest na pierwszy kwartał 2018 r.

W ramach projektu SOHO Factory na ponad ośmiohektarowej działce docelowo powstanie osiedle mieszkaniowe, w którym znajdzie się ok. 110 tys. mkw PU.

Oddanie budynku do użytku planowane jest na I kwartał 2018 r.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych