PARTNER PORTALU

Soho Development rusza z nowym etapem inwestycji mieszkaniowej

Spółki z grupy Soho Development rozpoczęły prace nad kolejnym budynkiem na terenie Soho Factory. Budowa kompleksu mieszkaniowego Wars potrwa dwa lata.

Autor: HouseMarket.pl 08 czerwca 2015 13:56

Soho Development podsumowała kolejny etap inwestycji na terenie Soho Factory. W pierwszym kwartale 2015 roku Mińska Development, jedna ze spółek zależnych Soho Development oddała do użytkowania budynek Kamion Cross. Obecny poziom sprzedaży w tym budynku to 87 proc. PUM. Przekazywanie własności sprzedanych mieszkań rozpoczęło się w I kw. 2015 r.

W ramach następnego etapu inwestycji rozpoczęto ofertę budynku Wars (A), o docelowej powierzchni
użytkowej 8,8 tys. mkw. W ramach procesu przedsprzedaży podpisano umowy na osiem lokali mieszkalnych. Termin oddania budynku do użytkowania zaplanowano na I kw. 2017 r. - czytamy w raporcie spółki.

Wars to trzeci budynek realizowany na terenie Soho Factory. Jednocześnie rozpoczęto prace nad kolejnymi budynkami. W II połowie 2015 r. zaplanowano złożenie wniosku o uzyskanie pozwolenia na budowę dla budynku F oraz budynku Rebel 2, których docelowa powierzchnia użytkowa (PU) ma wynosić odpowiednio ok. 11,7 tys. mkw. oraz ok. 3,1 tys. mkw. PUM.W przypadku budynku Rebel 2, analizowany jest projekt przeznaczenia tego obiektu na wynajem. W kolejnym etapie inwestycji powstanie tzw. „Szklany budynek”, pozycjonowany w segmencie premium i zlokalizowany w centrum Soho, obejmujący funkcję mieszkaniową, biurową oraz usługową.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych