PARTNER PORTALU

SOHO Factory bogatsze o mieszkania

Jeszcze w tym roku może ruszyć budowa nowego obiektu w kompleksie SOHO Factory. Stylistyka budynku będzie nawiązywała do kształtów klocków z komputerowej gry Tetris.

Autor: housemarket.pl 30 kwietnia 2015 10:27

Za realizację budynku mieszkalnego odpowiada nowa spółka celowa SOHO Tetris. Zarząd Black Lion Fund S.A. i jego spółka zależna Soho Factory poinformowały o wniesieniu do SOHO Tetris aportem działki o powierzchni 0,65 ha przy ul. Mińskiej wraz z projektem budynku mieszkalnego wraz z parkingiem. Budowa ma się zacząć jeszcze w 2015 r.

Autorami projektu architektonicznego jest pracownia WWAA. Nowo projektowane budynki mieszkaniowe wplatane są pomiędzy rewitalizowaną tkankę poprzemysłową, głównie przeznaczoną na szeroko rozumianą działalność artystyczną. Budynek o rzucie litery C otwiera się na południe, aby wpuścić jak najwięcej światła do projektowanych mieszkań - opisują inwestycję architekci. 

Fragmenty zaprojeotwanej kondygnacji budynku są wysunięte i tworzą kształt kojarzący się z klockami z komputerowej gry Tetris. Ściany tak powstałej wnęki mają zostać obłożone czerwoną cegłą, kontrastującą z białą elewacją.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych