PARTNER PORTALU

Soho Faktory pokaże industrialne dziedzictwo dzielnicy

Soho Factory to ponad osiem hektarów mieszkań i usług w postindustrialnej przestrzeni przy ul. Mińskiej 25. O projekcie opowiada Marcin Mostafa, założyciel i współwłaściciel pracowni architektonicznej WWAA.

PropertyDesign.pl

Autor: PropertyDesign.pl 03 sierpnia 2017 14:09

 - Działania rewitalizacyjne, które odbywają się w obrębie działki Soho Factory promieniują na wszystko, co się dzieje dookoła Kamionka. Ta dbałość o architekturę, którą chcemy tutaj zapewnić – mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na działania inwestycyjne w okolicy – podkreśla Marcin Mostafa.

Odwołanie się do handlowego, kulturalnego oraz industrialnego dziedzictwa dzielnicy pozostaje głównym punktem odniesienia dla wszystkich planowanych inwestycji.

- Tzw. strefa dziedzictwa w Soho Factory, to są budynki, które mają swoją historię przemysłową, są swoistym centrum, a jednocześnie zmienią funkcję – staną się budynkami usługowymi. Chcemy jednak, aby miały charakter centrum lokalnego, aby były dostępne nie tylko dla mieszkańców Soho Factory, ale też dla całej dzielnicy – nadmienia architekt.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych