PARTNER PORTALU

Sopot nie chce aparthotelu na miejscu hali tenisowej

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski oświadczył, że budowa aparthotelu w miejsce hali widowiskowej Sopockiego Klubu Tenisowego jest całkowicie niezgodne z polityką miasta.

Autor: HouseMarket.pl 29 grudnia 2015 11:41

Prezydent wydał oświadczenie, w którym przyznał, że od dłuższego czasu do Urzędu Miasta Sopotu napływały sygnały od mieszkańców oraz członków Sopockiego Klubu Tenisowego i osób korzystających z obiektu, że korty i hale niszczeją, a zarząd Stowarzyszenia SKT działa w sposób rażąco niezgodny ze statutem i narusza przepisy obowiązującego prawa.

W tej sprawie zostały także złożone w Urzędzie Miasta dokumenty potwierdzające ten niepokojący stan. Prezydent zawiadomił sąd o powyższej sytuacji. Sąd zawiesił zarząd SKT i wyznaczył przedstawiciela do prowadzenia spraw klubu, który od 22 października analizuje dokumentację i stan stowarzyszenia.

Najpoważniejszym zarzutem wobec odwołanego przez sąd zarządu SKT są jego działania w celu wybudowania na terenie hali tenisowej hotelu. W maju 2015 r. odwołany zarząd SKT w formie decyzji rekomendował podpisanie umowy z przyszłym inwestorem na budowę aparthotelu w miejsce hali widowiskowej.

-  Jest to działanie całkowicie niezgodne z polityką miasta, której celem jest utrzymanie i rozwój funkcji sportowych obiektu. Pod rządami odwołanego zarządu obiekty SKT niszczały, a wręcz – co jest karygodne – nie były ubezpieczone – stwierdził Jacek Karnowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych