PARTNER PORTALU

Spectrum Apartments: Apartamenty w kolorach tęczy

Australijski budynek Spectrum Apartments zwraca na siebie uwagę balkonami w kolorach tęczy. Ich bryły są ustawione pod różnymi kątami, przez co sprawiają wrażenie jakby się ruszały. Dzięki temu czteropiętrowa fasada nabiera dynamiki.

Autor: HouseMarket.pl 12 lipca 2016 09:49

Budowa Spectrum Apartments zakończyła się kilka miesięcy temu. Zaprojektowany przez architektów australijskiej pracowni Kavellaris Urban Design kolorowy apartamentowiec stanął w Box Hill na przedmieściach Melbourne, 14 kilometrów na wschód od centrum biznesowego miasta.

Budynek zwraca na siebie uwagę barwnymi nieregularnymi balkonami. Pomalowano je w siedem kolorów tęczy. Ich bryły nie trzymają linii prostej, są ustawione pod różnymi kątami, przez co sprawiają wrażenie jakby się ruszały. Dzięki temu czteropiętrowa fasada balkonowa wygląda bardzo dynamicznie.

Spectrum Apartments ma jeszcze jedną nietypową cechę: trzy różne elewacje. Tworzą spójną całość, zachowując jednocześnie odrębną stylistykę, co sprawia, że bryła budynku zaskakuje różnorodnością.

Środek kompleksu wypełnia otwarty dziedziniec, który zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i naturalnie doświetla wewnętrzne atrium apartamentowca.

Wszystkie mieszkania mają balkon, a ich wnętrza pozbawione zbędnych ścian działowych dają duże możliwości indywidualnej aranżacji. W ofercie są układy jednopokojowe i dwupokojowe. Lokale mają wielkie – od podłogi do sufitu – przeszklenia.

Budynek stoi w ciekawej lokalizacji. Tuż za rogiem znajduje się bazar z chińskimi produktami. W pobliżu zlokalizowane są też m.in. szpital, centrum handlowe, biblioteka oraz przystanki autobusowe i tramwajowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych