PARTNER PORTALU

Spółka DTŚ buduje w Katowicach akademik w miejscu hotelu

W miejscu opuszczonego hotelu Polonia na ulicy Kochanowskiego w Katowicach powstaje akademik. Dokumentacja projektowa przygotowana przez katowickie biuro architektoniczne Arkat jest już kompletna. Pierwsze prace remontowe mają ruszyć na przełomie marca i kwietnia.

Autor: HouseMarket.pl 29 lutego 2016 09:15

Planowane otwarcie akademika to luty 2017 roku. Inwestor – spółka DTŚ planuje gruntowną przebudowę obiektu, tak by sprostał współczesnym standardom mieszkaniowym i spełnił oczekiwania studentów.

Dom studencki będzie oferował miejsca na pięciu kondygnacjach dla 100 studentów w pokojach jednoosobowych i dwuosobowych o podwyższonym standardzie. Na parterze budynku znajdzie się restauracja, a w piwnicach planowane jest otwarcie klubu studenckiego.

Każdy z pokoi będzie posiadał dostęp do prywatnej łazienki. Na terenie całego budynku będzie dostęp do bezprzewodowego Internetu

Innowacyjny projekt zakłada stworzenie pierwszego nowoczesnego akademika znajdującego się w centrum Katowic z przewagą pokoi jednoosobowych. Cena pobytu w pokoju jednoosobowym będzie konkurencyjna do wynajmu kawalerki w centrum miasta.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych