PARTNER PORTALU

Spółka J.W. Construction postawiła na zrównoważone budownictwo

Ekologiczne budownictwo sprzyja nie tylko środowisku, ale również pozwala mieszkańcom na spore oszczędności i dlatego staje się pożądaną wartością dodaną. Coraz częściej decyduje o wyborach przyszłych mieszkańców i przychodach deweloperów.

Autor: housemarket.pl 04 maja 2015 10:32

- Standardy proekologiczne stosujemy w większości inwestycji - mówi Małgorzata Ostrowska, członek zarządu i dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A. – Na szeroką skalę zdecydowaliśmy się na zaprojektowanie rozwiązań ekologicznych na osiedlu Bliska Wola przy ulicy Kasprzaka w Warszawie. To osiedle z terenami zielonymi, które wykorzystuje takie rozwiązania ekologiczne, jak zbiornik retencyjny czy wentylację ciepła. Coraz częściej rozwiązaniami eko zainteresowani są także osoby kupujące domy, tym bardziej przy dotacjach NFOŚIGW. Naszym klientom proponujemy projekt domu energooszczędnego Anita. NFOŚIGW przewiduje różne poziomy dofinansowania w zależności od standardu budowanego domu. Na dom energooszczędny przewidziana jest dopłata w wysokości do 30 tys. zł. Warto przy tym zaznaczyć, że dotacja jest jednorazowa i bezzwrotna.

Projekt domu energooszczędnego Anita J.W. Construction wprowadziła w inwestycji Villa Campina. Jego założeniem jest ochrona środowiska przy jednoczesnym generowaniu korzyści ekonomicznych dla właściciela. Zastosowane w budynku rozwiązania pozwolą zaoszczędzić nawet 3000 zł w skali roku. Proponowane przez dewelopera domy energooszczędne, dzięki swojej konstrukcji i zastosowanym materiałom, do minimum ograniczają utratę ciepła i maksymalnie wykorzystują energię ze źródeł odnawialnych. Zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania w tego typu budynkach nie przekracza 40kWh/mkw./rok.

Małgorzata Ostrowska przytacza również rozwiązania eko na inwestycjach mieszkaniowych: - Rozwiązania ekologiczne, na które najczęściej decydujemy się to m.in.: zbiorniki retencyjne, wentylacja z odzyskiem ciepła czy tereny zielone. Rozwiązania te mamy na większości naszych inwestycji i obligatoryjnie na naszym sztandarowym osiedlu Bliska Wola, które jest największym przedsięwzięciem w historii J.W. Construction Holding S.A. Docelowo, na ponad 8-hektarowej działce, powstanie kompleks mieszkalno-usługowo-handlowy, który obejmie blisko 5 tys. lokali.

W ofercie handlowej Bliskiej Woli dostępne są komfortowe lokale o powierzchni od 24 do 121 mkw. przy cenie oscylującej w przedziale 6,7 tys. zł do 8,2 tys. zł za mkw. Na terenie osiedla do dyspozycji lokatorów oddane zostaną lokale usługowo-handlowe, restauracje, przedszkole, oraz tereny sportowo-rekreacyjne na terenie parku. Dla każdego budynku przewidziano również wspólny taras, zachęcający do sąsiedzkiej integracji, natomiast lokatorzy parterów będą mogli korzystać z ogródków.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych