PARTNER PORTALU

Spółka Unibepu inwestuje na warszawskiej Ochocie

Należąca do Unibepu spółka Szczęśliwicka podpisała z Orbisem aneks do przedwstępnej umowy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Warszawie. Wybuduje tam mieszkania.

Autor: PAP/HouseMarket.pl 22 maja 2015 20:45

Nieruchomość, dla której spółka Unibepu chce kupić od Orbisu prawa użytkowania wieczystego ma być przeznaczona pod realizację inwestycji deweloperskiej w segmencie mieszkaniowym o łącznej powierzchni użytkowej mieszkań i usług przekraczającej 15 tys. mkw.

Orbis zobowiązał się dodatkowo do podjęcia kroków mających na celu kupno dodatkowej nieruchomości przyległej i zwiększenia tym samym wartości transakcji. Wówczas cena sprzedaży całości nieruchomości wyniesie 25 mln zł netto, czyli o 3 mln zł więcej niż przewidziano w pierwotnie w umowie przedwstępnej.

"Wartość transakcji może ulec zmianie, jeżeli dla przedmiotowej nieruchomości wydana zostanie ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę umożliwiająca zrealizowanie inwestycji o łącznej powierzchni użytkowej mieszkań i usług większej niż 15 tys. mkw. w przypadku nie nabycia przez Orbis S.A. dodatkowej nieruchomości lub 18 tys. mkw. w przypadku nabycia dodatkowej nieruchomości przez Orbis S.A. Łączna cena zakupu nieruchomości nie powinna przekroczyć 30 mln zł" - czytamy w komunikacie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych