PARTNER PORTALU

Sprzedaż mieszkań na osiedlu Młoda Morena nabiera tempa

Ponad 40 proc. mieszkań osiedla Młoda Morena ma już właściciela. Deweloperem i generalnym wykonawcą gdańskiej inwestycji jest spółka Dekpol.

Autor: HouseMarket.pl 21 grudnia 2015 14:03

Młoda Morena powstaje w malowniczej scenerii przyrody, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu przy ul. Dolne Migowo w Gdańsku. W ramach I etapu inwestycji Dekpol wybuduje pięciopiętrowy budynek, w którym znajdzie się 118 mieszkań o powierzchni od 35,2 do 88,2 mkw. i strukturze pomieszczeń od 2 do 4 pokoi. Budowa osiedla ruszyła we wrześniu br. Aktualnie finalizowane są prace związane z wznoszeniem obszernej hali garażowej, która znajdzie się na trzech kondygnacjach podziemnych budynku ze 135 miejscami parkingowymi dla mieszkańców. Równocześnie trwa budowa pierwszych pięter budynku. Ogólny stan zaawansowania robót zgodnie z harmonogramem wynosi 35 proc., co oznacza, że inwestycja zostanie ukończona w planowanym terminie grudnia 2016 roku.

Osiedle Młoda Morena wyróżnia bogata infrastruktura handlowo-usługowa oraz doskonała komunikacja z całym Trójmiastem. W najbliższej okolicy znaleźć można sklepy (m.in. hipermarket Tesco), lokale gastronomiczne, a także basen, szkoły, przedszkola i żłobki. W odległości zaledwie 10 minut od inwestycji znajdują się przystanki tramwajowe, autobusowe i PKM. Projekt zagospodarowania terenu Młodej Moreny przewiduje budowę placu zabaw dla dzieci oraz poszerzenie ostatniego odcinka drogi dojazdowej do osiedla od ul. Dolne Migowo.

Architektura inwestycji harmonijnie współgra z naturalnym krajobrazem okolic, w tym porośniętą drzewami skarpą. Żelbetowa konstrukcja uwzględnia to malownicze położenie budynku, zapewniając odwodnienie u szczytu i dołu skarpy przez zamontowanie wysokiej mocy kolektora i drenaży wokół osiedla, zapewniających najwyższy komfort mieszkańcom niezależnie od pory roku.

Osiedle Młoda Morena przystosowane będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. W każdej z trzech klatek budynku znajdzie się winda cichobieżna prowadząca również do podziemnych parkingów. Bezpieczeństwo mieszkańcom zapewni ogrodzenie i monitoring.

Ceny mieszkań w osiedlu Młoda Morena wynoszą od ok. 4,9 tys. zł/mkw. do ok. 5,5 tys. zł/mkw. brutto. Mieszkania sprzedawane są w stanie deweloperskim lub z wykończeniem „pod klucz”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych