PARTNER PORTALU

Środa Śląska planuje budowę osiedla socjalnego

Radni Środy Śląskiej na nadzwyczajnej sesji podjęli uchwałę w sprawie budowy pierwszego etapu osiedla socjalnego przy ul. Wiejskiej w Środzie Śląskiej.

Autor: HouseMarket.pl 24 lutego 2016 11:30

W związku z planowaną budową osiedla socjalnego radni zmienili Wieloletni Plan Inwestycyjny na lata 2016-2022. Podzielili inwestycję na dwa etapy, ponieważ po wykonaniu jej projektu technicznego i skosztorysowaniu kwota rzeczywista wyniosła ponad 14 mln zł.

– W planowanym początkowo czasie, w latach 2016-2018, na taką kwotę budżetu gminy nie stać, choć otrzymaliśmy na nią ponad 4 mln dofinansowania z banku BGK w ramach programu rządowego. W związku z tym, w bieżącej kadencji, w latach 2016-2017, chcemy się skoncentrować na pierwszym etapie inwestycji - wyjaśnił burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński. Obejmie on dwa budynki na 36 mieszkań.

Etap drugi, czyli dwa kolejne budynki oraz infrastruktura towarzysząca zostaną przesunięte do realizacji na lata 2019-2021.

Podjęcie przez radnych tej uchwały to dla gminy otwarta droga do ogłoszenia przetargu na wykonanie pierwszego etapu inwestycji. Uchwała została przyjęta jednogłośnie. Wszczęto już przetarg na pierwszy etap budowy osiedla socjalnego z realizacją do końca października 2017 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych