PARTNER PORTALU

Starachowice kończą mieszkania socjalne

Zakończono prace przy budowie budynku wielorodzinnego z mieszkaniami socjalnymi przy ul. Ostrowieckiej w Starachowicach.Autor: HouseMarket.pl 22 lutego 2016 11:34

Prace przy realizacji inwestycji ruszyły w listopadzie 2014 r. Gmina Starachowice uzyskała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 30 procent faktycznych kosztów przedsięwzięcia.

Jak informuje starachowicki ratusz, w ramach tego przedsięwzięcia przy ul. Ostrowieckiej powstał trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 958 mkw., w którym zakwaterowanie znajdą 34 rodziny. W sąsiedztwie obiektu znajduje się sześć miejsc parkingowych oraz plac zabaw dla dzieci.

Pierwsi lokatorzy powinni w kwietniu zamieszkać w budynku socjalnym przy ul. Ostrowieckiej. - Jesteśmy po spotkaniach z mieszkańcami, którzy będą najemcami lokali. Większość osób już się zadeklarowała, część się jeszcze waha czy przyjąć to mieszkanie, czy czekać na propozycję innej lokalizacji. Działki na osiedlu Bugaj, które uzyskamy przesiedlając mieszkańców, zamierzamy przeznaczyć do sprzedaży jako tereny inwestycyjne – informuje prezydent miasta Marek Materek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych