PARTNER PORTALU

Starachowice szykują setkę mieszkań

Rozpoczęło się wyburzenia budynków socjalnych na starachowickim osiedlu Bugaj. Odzyskany teren miasto chce przeznaczyć pod inwestycje.

Autor: Gazeta Wyborcza 22 czerwca 2016 09:42

Osiedle Bugaj to kilkanaście drewnianych, jeszcze przedwojennych budynków, w kiepskim stanie technicznych, które stoją w bezpośrednim sąsiedztwie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. W barakach było ok. 90 mieszkań socjalnych, a o likwidacji osiedla, które nie cieszy się zbyt dobrą opinią, mówiono od lat.

Kilka tygodni temu część mieszkańców przeprowadziła się do nowego budynku socjalnego z 34 mieszkaniami i placem zabaw, który samorząd wybudował za blisko 2 miliony złotych przy ul. Ostrowieckiej. To pozwoliło na rozpoczęcie rozbiórkę ośmiu baraków na osiedlu Bugaj. Nadal jest tam jednak jeszcze 11 budynków z ok. 60 mieszkaniami.

Docelowo miasto chce zlikwidować to osiedle, a teren przeznaczyć pod inwestycje. To jedyny taki obszar w strefie przemysłowej miasta, w sąsiedztwie SSE "Starachowice", a gminie brakuje terenów inwestycyjnych. Prowadzone są przygotowania do budowy kolejnego bloku z blisko setką mieszkań socjalnych i komunalnych, na parterze będzie świetlica środowiskowa.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych