PARTNER PORTALU

Stare Dęby w Wolnym Mieście

Na budowie trzeciego etapu osiedla Wolne Miasto w Gdańsku przy ulicy Cedrowej 27 znaleziono fragmenty konarów starych dębów. Eco-Classic zapowiada, że znaleziska zostaną wkomponowane w projekt zieleni i części wspólnych osiedla.

Autor: HouseMarket.pl 23 czerwca 2016 15:31

Jest to kolejne tego typu znalezisko na terenie tej inwestycji. Podczas budowy pierwszego etapu osiedla w 2011 roku ekipy dewelopera wykopały kilkumetrowy pień dębu, którego wiek datuje się na około pięć tysięcy lat.

– Podczas prac nad trzecim, najnowszym etapem inwestycji, odkryliśmy cztery następne, doskonale zachowane fragmenty prehistorycznych drzew - mówi Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych Eco-Classic. Jest to kolejne tego typu znalezisko.

- Na pierwszy, kilkumetrowy pień dębu, natrafiliśmy podczas prac nad pierwszym etapem Wolnego Miasta. Badanie potwierdziło, że znaleziony wówczas pień należy do drzewa pochodzącego sprzed blisko 5 tysięcy lat. Z przeprowadzonych porównań, wynika, że nasze obecne znalezisko to także fragmenty dębów, pochodzących prawdopodobnie z tego samego okresu co pierwsze – dodaje Zuzanna Kordzi.

Znalezione konary są obecnie zabezpieczone i oczekują chwili, gdy powrócą na osiedle, jako jego ozdoba i wyjątkowa atrakcja. Eco-Classic pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą odpowiednio wkomponować i wyeksponować to niecodzienne znalezisko w przestrzeniach wspólnych osiedla.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych