Startuje ostatni etap Osiedla Mickiewicza od Skanska w Warszawiehousemarket.pl - 08 stycznia 2020 11:31


Skanska uruchamia sprzedaż Osiedla Mickiewicza 4. To już ostatni etap inwestycji zlokalizowanej w Warszawie na styku Żoliborza i Bielan. Do sprzedaży trafiły 132 mieszkania.

W ramach 4. etapu Osiedla Mickiewicza spółka mieszkaniowa Skanska zrealizuje dwa sześciopiętrowe budynki z mieszkaniami o powierzchni od ok. 27 do ponad 100 mkw. Zaprojektowano je z troską o maksymalny dostęp do światła dziennego, który zapewnią panoramiczne okna o wysokości ok. 2,4 metrów. Dzięki zainstalowanym nawiewnikom antysmogowym wyposażonym w filtry zatrzymujące pyły i alergeny poprawią one także jakość powietrza w pomieszczeniach. Każde mieszkanie ma również wygodny balkon lub loggię.

- Kiedy zaczynamy projektować nasze osiedla, analizujemy ofertę mieszkaniową danej dzielnicy. Na Żoliborzu i Bielanach dostrzegliśmy zapotrzebowanie klientów na apartamenty o podwyższonej klasie. Zaoferowaliśmy więc inwestycję wybudowaną z poszanowaniem przyrody. Aż 60 proc. obszaru osiedla stanowi powierzchnia biologicznie czynna. W przyszłym roku zrealizujemy też park o powierzchni 3,5 tys. mkw., który służyć będzie sąsiedzkiej rekreacji, przy okazji minimalizując natężenie dźwięków docierających z okolicy. Z odpowiednią starannością zaprojektowaliśmy także wewnętrzny ogród z blisko pięćdziesięcioma gatunkami roślin, charakterystycznymi dla tutejszego ekosystemu - zaznacza Aleksandra Goller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce mieszkaniowej Skanska.

Projekt powstał w znanej pracowni HRA Architekci. W częściach wspólnych budynków dominować będą jasne drewno, biel i czerń. Dostęp do każdego z pięter zapewnią cichobieżne windy, przystosowane do przewożenia wózków dziecięcych i korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami. Dlatego deweloper zadbał także o minimalną liczbę krawężników i progów.