PARTNER PORTALU

Stodoła w miejskim stylu

Dom „stodoła w miejskim stylu”, najnowszy projekt pracowni JABRAARCHITECTS odwołuje się do tradycyjnej formy zabudowy, w której to nie bryła, ale wnętrza, detal, konstrukcja i materiały są wyrazem jego nowoczesnego charakteru.

Autor: HouseMarket.pl 16 maja 2016 11:25

Na małej działce w północnej części Wrocławia, zgodnie z życzeniem inwestorów, architekci zaprojektowali niewielki dom komfortowy dla rodziny z dwójką dzieci. Powierzchnia niecałych 200 mkw. z garażem jednostanowiskowym została zorganizowana na parterze i piętrze, które naturalnie wydzieliły strefę dzienną i nocną.

Pomimo niewielkiej powierzchni udało się zaprojektować przestronne pomieszczenia, które dobrze doświetlone przez duże okna i przeszkloną klatką schodową, dają poczucie przestrzeni i komfortu.

W nawiązaniu do tradycyjnej bryły budynku do jego wykończenia również przewidziano tradycyjne materiały. Elewacje będą wykończone w podłużnej, grafitowej matowej cegle w połączeniu z kontrastującym jasnym drewnem. Jedynie ściana wschodnia, na której nie zaprojektowano żadnych okien zostanie otynkowana w kolorze białym.

W drewnianej okładzinie zaprojektowano wykończenie opasek elewacji szczytowych – zarówno od strony frontowej jak i od ogrodu, strefę wejściową do budynku i lukarnę na elewacji zastosowano drewnopodobną okładzinę hpl.

Dodatkowo na elewacjach zaprojektowano drewniane przesuwne żaluzje, które od strony wschodniej elewacji bez okien stanowią element kompozycyjny, natomiast od strony zachodniej będą umożliwiały regulację natężenia światła we wnętrzu.

Grafitowa dachówka i cegła utrzymują monochromatyczną ciemną kolorystykę, której ciepła nadaje jasne drewno. Budynek tradycyjny w formie, w lekkim nowoczesnym wydaniu.

 Autor: JABRAARCHITECTS

Powierzchnia: 200 mkw. z garażem

Lokalizacja: Wrocław

Rok: 2016

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych