PARTNER PORTALU

Stolica Wielkopolski to wielki plac budowy

Dzięki ciepłej zimie deweloperzy przyspieszyli realizowane inwestycje. Mury rosną nie tylko w stolicy Wielkopolski, ale także na jej obrzeżach. Kto buduje w Poznaniu i okolicach?

Autor: Housemarket.pl 17 kwietnia 2015 10:18

Jednym z głównych czynników stymulujących popyt na domy i mieszkania jest program MdM. Rządowa dopłata sprawia, że wiele lokali, które kwalifikują się w jej ramy, sprzedaje się jeszcze na etapie „dziury w ziemi”. Tendencja do zakupu w ramach programu widoczna jest w szczególności w podpoznańskich miejscowościach. Według Magdaleny Czuryńskiej z Twojego M 70 proc. klientów firmy zakupiło lokale z dopłatą. Choć mieszkania i domy licznie nabywają także ci, którzy z programu nie korzystają. Dobra koniunktura na rynku sprawa, że buduje się dużo, a sprzedaje jeszcze więcej.

Deweloperzy chętnie inwestują w Poznaniu - buduje się w różnych częściach miasta, w szczególności na Grunwaldzie, Jeżycach, Dębcu czy Podolanach. Na tych ostatnich przy ul. Jasielskiej Ekonbud-Fadom ukończył III etap Reduty Nowe Podolany.

– Koniec zimy w naszym wykonaniu to 67 oddanych mieszkań. Osiedle dynamicznie się rozwija i możemy pochwalić się już prawie 200 lokalami – mówi Agata Nowaczyk z Ekonbud-Fadom.

Prace nieprzerwanie trwają także na poznańskim Dębcu, na którym powstaje kolejny etap inwestycji Red Park. Obecnie z ziemi wychodzi drugi budynek.

– Wszystkie prace postępują zgodnie z założonymi planami. W II etapie powstanie 135 mieszkań, obecnie ukończyliśmy halę garażową - mówi Roma Pikulska, menedżer ds. marketingu RED Real Estate Development. Również na Grunwaldzie przy ulicy Bosej powstaje nowa inwestycja pod nazwą Osiedle Atrium. Powstanie tu zespół pięciu budynków wielorodzinnych. - Dzięki pogodnej zimie udało nam się zakończyć ściany kondygnacji podziemnych, rozpoczynamy budowę parteru. Stan surowy budynku planujemy zamknąć do czerwca – mówi Marek Smogór, prezes Atrium Grunwald.

Pod miastem licznie

Sporo powstaje także w podpoznańskich gminach. – Na osiedlu Tęczowym ruszyła już rozbudowa II etapu. Obecnie zalewamy ławy fundamentowe w zabudowie czterolokalowej i montujemy więźbę dachową w szeregowcu – mówi Renata Glista z RGR Developer realizującego osiedle Tęczowe w Dachowej w gminie Kórnik.

Z kolei Plewiska również wzbogacą  się o kilka nowych inwestycji. Jedną z nich są Rodzinne Ogrody, które realizuje Łowiccy Grupa Deweloperska.

- Obecnie powstaje osiem domów w zabudowie bliźniaczej. Inwestycję zapowiadaliśmy na grudzień 2015 r., a ukończymy już pod koniec czerwca. Wpływ na to miała wyjątkowo krótka i ciepła zima – mówi Łukasz Łowicki, prezes zarządu Łowiccy Grupa Deweloperska. Przy ul. Fabianowskiej w Plewiskach buduje się kolejny etap Słonecznych Tarasów 2. - I etap jest gotowy w 30 proc., a data jego zakończenia to styczeń 2016 roku. Rozpoczęliśmy właśnie II etap inwestycji. Obecnie położone zostały ławy fundamentowe, a prace zaplanowano do czerwca przyszłego roku – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce Twoje M.

Z kolei w Bninie k. Kórnika powstaje III etap osiedla Rodzinny Zakątek. Poznański deweloper, KM Building, w ubiegłym roku zwiększył sprzedaż o ponad 100 proc. – W związku ze stosunkowo ciepłą zimą udało nam się przyspieszyć prace na inwestycjach. Zainteresowanie klientów jest spore, dlatego na wiosnę poszerzyliśmy naszą ofertę o 31 domów w zabudowie szeregowej – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych