PARTNER PORTALU

Strabag i 5th Avenue Holding o krok od zawieszenia wiechy na Manhattan Place

Projekt Manhattan Place wszedł w kolejny etapu realizacji. Trwają ostatnie prace konstrukcyjne. Uroczystość zawieszenia wiechy odbędzie się 30 lipca.

Autor: HouseMarket.pl 28 lipca 2015 15:42

Po wykończeniu podziemnych kondygnacji, pozostała część budynku osiągnęła już 70 proc. zaawansowania. 

Obecnie trwają prace wykończeniowe pomieszczeń technicznych w podziemiach oraz budowa ostatniej kondygnacji w części nadziemnej. Wkrótce możliwe będzie rozpoczęcie prac drogowych wokół budynku oraz prac kanalizacyjnych. Manhattan Place to 9-kondygnacyjny budynek zlokalizowany na stołecznym Mokotowie, w którym na 7 piętrach zaplanowano 148 mieszkań o powierzchni od 25 do 100 mkw. Na parterze znajdą się lokale usługowe o powierzchni od 60 do 1000 mkw. Pierwsze piętro budynku zajmą lokale biurowe o powierzchni od 70 do 1300 mkw., a w podziemiach powstanie trzypoziomowy garaż.

- Do zarządzania procesami budowlanymi wykorzystujemy system "lean", który pozwala na bieżące monitorowanie postępu robót. Jest to narzędzie koncernu Strabag, które prowadzi do optymalizacji kosztów realizacji i czasu budowy – mówi Alfred Watzl, członek zarządu Strabag.

Generalny wykonawca umowę ze spółką z grupy kapitałowej 5th Avenue Holding podpisał w październiku 2014 r., na kwotę blisko 34 mln zł netto. Na wykonanie zadania ma 18 miesięcy. Finalizacja budowy natomiast nastąpi w kwietniu 2016 r.

Ponad 60 procent lokali w Manhattan Place znalazło nabywców w ciągu pierwszych sześciu miesięcy od rozpoczęcia sprzedaży. - Jest to bardzo zadowalający wynik dla zarządu spółki 5th Avenue. Jesteśmy dumni, że nasza inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Rozpoznanie potrzeb i przygotowanie planu sprzedaży umożliwiło spółce osiągnięcie satysfakcjonującego wyniku, co nie byłoby możliwe bez zaufania naszych klientów - mówi Agnieszka Bonder, dyrektor operacyjny 5th Avenue Holding.

 

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych