PARTNER PORTALU

Student na swoim. Przegląd mieszkań we Wrocławiu

Sierpień i wrzesień to okres wzmożonych poszukiwań mieszkań studenckich. Choć wynajem pozostaje często wybieraną opcją, wielu obecnie przekonuje się do zakupu własnego M. To długofalowo bardziej opłacalne rozwiązanie. Jakie oferty znajdziemy na wrocławskim rynku deweloperskim?

Autor: housemarket.pl 29 sierpnia 2017 15:12

Kiedy zabieramy się za szukanie mieszkania, zwracamy uwagę przede wszystkim na jego cenę, lokalizację i rozkładowość. Wszystkie inne czynniki, które są dla nas ważne, pozostawiamy na dalszy etap decyzji. Chodzi przede wszystkim o wygodę użytkowania i oszczędność czasu na dojazdach.

W pobliżu uczelni

Śródmieście jest dzielnicą szczególnie lubianą przez studentów. Ogromną zaletą jest bliskość uczelni – Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego czy Uniwersytetu Przyrodniczego. W tej okolicy, przy ulicach Jaracza i Damrota, zlokalizowana jest inwestycja Zielone Śródmieście dewelopera WPBM Mók Dom. To, co ją wyróżnia, to niska, 4-piętrowa zabudowa. W budynku znaleźć można mieszkania z zamkniętą kuchnią, dwiema łazienkami i ogrodem – wprost idealne do współdzielenia z przyjaciółmi. Dojazd samochodem z tego miejsca do kampusów zajmuje średnio tylko 6 minut. W inwestycji dostępne są mieszkania w cenie od 5.500 zł/mkw. 

W zacisznej okolicy

Równie dużą popularnością cieszą się Krzyki. Są świetnie skomunikowane z większością miejsc w mieście. Nie brakuje tam również terenów zielonych i infrastruktury rowerowej. Warto zwrócić uwagę na kameralną inwestycję Rybnicka Park, która powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie z Parkiem Wschodnim. W budynku podzielonym na pięć segmentów mieścić się będą tylko 53 mieszkania. Przy każdym z lokali przewidziany został balkon, taras lub ogródek. Można będzie tu znaleźć własne M w cenie od 5 694 zł mkw. Na południu Wrocławia, w pobliżu Parku Klecińskiego, zlokalizowana jest także inwestycja Słoneczny Zakątek. Najwięcej wolnych mieszkań znajdziemy w budynku G. Za metr kwadratowy musimy tu zapłacić od 5.023 zł. Niektóre z lokali spełniają kryteria programu Mieszkanie dla Młodych.

W pobliżu rynku

Jeśli poszukujecie dogodnej lokalizacji, bez wątpienia możecie rozważyć Stare Miasto. Inwestycje Rezydencja Staromiejska i Kępa Staromiejska położone są w bliskiej odległości od rynku, między ulicami Pochyłą a Tęczową. W budynkach znajdziemy nie tylko mieszkania w stanie deweloperskim, lecz także te wykończone „pod klucz”, gotowe do zamieszkania. To szczególnie korzystna opcja dla tych, którzy nie chcą tracić czasu na samodzielne przygotowywanie mieszkania. W Rezydencji Staromiejskiej ceny zaczynają się od 6 614 zł mkw., a w Kępie Staromiejskiej – od 6.029 zł mkw. 

W sąsiedztwie handlu i usług

Ciekawą propozycją jest też inwestycja zlokalizowana przy jednej z głównych arterii miasta. Mieszkania w Pixel House przy ulicy Legnickiej są dostępne w cenie od 5.467 zł mkw. Obecnie powstaje właśnie drugi etap budynku. Korzystnemu zakupowi sprzyja fakt, że właśnie rozpoczęła się sprzedaż lokali w trzecim etapie. Niewątpliwą zaletą jest bliskość punktów usługowo-handlowych, jak chociażby CH Magnolia.

Mieszkanie z rynku pierwotnego będzie opłacalną inwestycją przede wszystkim ze względu na koszty, jakie ponosimy w dłuższej perspektywie czasowej. Nie bez znaczenia jest fakt, że mamy możliwość już od początku urządzić wnętrze według własnego gustu. To także sposób na bezpieczne lokowanie pieniędzy. Choć w ciągu kilku lat studiowania plany na przyszłość mogą się zmienić, to posiadanie własnego mieszkania, choćby niewielkiego, będzie dobrze procentowało na start.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych